2016.02.19. 17:23

Elődöntős a Körmend a kupában

A sírból mentette hosszabbításra a Paks elleni negyeddöntőt az Egis Körmend, a ráadásban viszont egyértelmű fölényben játszott Teo Csizmics gárdája. Rengeteg hiba csúszott a játékba, de ezeket is elbírták a piros-feketék, így szombaton a Zetét legyőző Sopronnal játszanak a döntőbejutásért.

Németh Zsolt

Atomerőmű SE – Egis Körmend 88–93 hu. (20–22, 21–19, 27–20, 8–15, 12-17)
Budapest, SYMA Rendezvényközpont, Magyar Kupa negyeddöntő 00 néző V: Pálla, Benczur, Praksch
PAKS: Kovács 7/3, BARNIES 26/9, RBINSON 15/6, Eilingsfeld 6, TÓTH Á. 15
Csere: Dunn 16/6, Watkins 3, Will -, Medve 1, Vezetőedző: Schmidt Béla
KÖRMEND: PETTY 23/15, CHANNELS 21/6, MCKINNEY-JONES 12, DICKERSON 23/9, Duinker 6
Csere: Tóth N. 4, Ferencz 3, Lakosa 1, Farkas -, Vezetőedző: Teo Csizmics
Az eredmény alakulása. 5. p.: 6-10. 7. p.: 9-15. 14. p.: 24-28. 17. p.: 32-32. 25. p.: 57-49. 28. p.: 65-56. 34. p.: 70-68. 38. p.: 76-74. 44. p.: 84-88.
Kipontozódott: Robinson, 43. p.,

Cole Dickerson biztos pontja volt a körmendi csapatnak - 23/9 pontot és nyolc lepattanót szerzett (Fotó: Szendi Péter)

A találkozó előtt mindkét edző azt hangsúlyozta, hogy igyekeztek tanulni a szombati mérkőzés hibáiból. Schmidt Béla hatékonyabb támadást várt csapatától, Teo Csizmics pedig a jó védekezés mellett kevesebb eladott labdára és pontosabb dobásokra számított. Mindkét csapat egészséges – igaz, a vasiak csak tízfős – kerettel vágott neki a negyeddöntőnek.

Tóth Ádám kosarára hét ponttal válaszolt a Körmend. Tartotta előnyét a piros-fekete alakulat, Petty második triplája után hattal volt előrébb. Jó iramú, körmendi részről néha látványos volt az első negyed, amelyben Robinson három triplájával fordított az ASE. Mégis kettővel a Körmend járt előrébb a tíz perc végén, mert Petty is megszerezte harmadik tripláját. Hattal is vezetett már a Körmend, de sok hiba csúszott a csapatok játékába. Teo Csizmics kért időt, mégis az övéi adtak el két labdát. A vasiak szerencséjére az ASE is túlpörgött néha, a negyed derekán hárommal ők voltak hátrébb. Aztán kétszer is fordítottak a tolnaiak, sőt Barnies faulttal együtt dobott kosarat, és még a körmendi táborral is volt ideje szót váltani.

Perceken át a Paks volt előnyben, a félidő végén aztán Channels büntetőivel egyenlített a Körmend. Az ASE kettesekkel, a vasiak triplákkal operáltak. Aztán amikor a Paks is betalált távolról, el is lépett. A 27. percben már kilenc volt közte, Teo Csizmics kért időt. A negyed végéig csak két pontot sikerült faragni a hátrányból. Centerkosarakkal lopakodott tovább a Körmend. Egészen két pontig, és akár fordulhatott volna kocka, de a labdát szerző Pettyt Tóth Ádám kilökte a pályáról, ám a síp néma maradt. Nem úgy a körmendi reklamálásnál, a kispad technikait kapott.

Később nyolcra nőtt a hátrány és már csak alig több mint három perc volt hátra. Channels öt pontjával megint kettőre csökkent a hátrány. Elképesztő csata dúlt a pályán, és többször is az egyenlítésért támadott a Körmend. Egy kiütött labdánál videóztak is a bírók és 29 másodperccel a vége előtt a vasiaknak ítélték a labdát. Channels egyenlített, 20 másodperce maradt a paksiaknak, de nem szereztek pontot, jöhetett a hosszabbítás. Öt ponttal nyitott az MTE, Kovács és Barnies egyenlített. Dickerson és Channels vette hátára a csapatot, előbbi két triplát is dobott. Amikor Petty is betalált távolról, eldőlt a meccs, a Körmend hosszabbította meg a hétvégéjét, szombaton 16:30-kor jöhet a Sopron.

Mestermérleg:

Schmidt Béla: – Ebben a szezonban már sokadik hosszabbításos mérkőzésünket játszottuk, de most nem sikerült megnyernünk. Valahogy az egész mérkőzésen azt éreztem, hogy nem tudtunk igazán határozottan játszani sem védekezésben sem támadásban. A Körmend erejét dicséri, hogy a támadásainkat gyakran megbénították, jól védték a kettő-kettőket és az egy-egy elleni játékot is. Volt, amikor úgy érezhettük, hogy meg van a meccs, de az ellenfelet dicséri, hogy ebből mentálisan és fizikálisan is vissza tudott jönni.

Teo Csizmics: – Nagyon büszke vagyok, a csapatom sok erőt, kitartást mutatott ezen a találkozón, azok után, hogy múlt szombaton otthon győzött le minket az ASE. Egy szavunk sem lehetne, ha a Paks nyeri ezt a meccset, jelentős előnyben is voltak már. Ugyanakkor nem adtuk fel, hittünk a győzelemben az utolsó másodpercig, igazán szívvel küzdött a csapatunk, ezzel hoztuk vissza az esélyt a győzelemre. Gratulálok az ASE edzőjének, mert kiemelkedő munkát végez csapatával!