2016.02.19. 19:00

Könnyű extraligás CVSE-siker

Celldömölk - Simán hozta a kötelező győzelmet a Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka férfi asztalitenisz-csapata: az Extraliga 13. fordulójában 6-1-re verte a vendég Békés együttesét.

Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka-Békési TE 6-1
Celldömölk, férfi Extraliga asztalitenisz-mérkőzés, vezette: Szabó L., Csapó Sz.
Páros: Fazekas, Ecseki- Kiss, Szabó 3:1 (3, 9, -12, 7). A két középső szettbeli bizonytalankodással együtt is magabiztos volt a hazai páros sikere (1-0). Egyéni, 1. forduló: Lindner-Kovács 3:1 (-11, 10, 2, 6), Ecseki-Kiss 3:2 (7, -2, -8, 11, 7), Fazekas-Szabó 3:1 (-8, 9, 6, 1).

Fazekas Péter nevéhez három győzelem is fűződik (Fotó: Unger Tamás)

Lindner Ádám és Fazekas Péter is nehezen lendült játékba, de amikor felvették a fordulatszámot, már nem volt kétséges a sikerük. Ecseki Nándoré volt a találkozó legszorosabb mérkőzése - de a döntő szettben ő is a maga javára tudta fordítani az eredményt (4-0). 2. forduló: Lindner-Kiss 3:0 (8, 5, 9), Fazekas-Kovács 3:0 (11, 10, 2), Ecseki-Szabó 1:3 (-9, -10, 6, -8) (6-1). A két rutinos hazai játékos három szettben nyert. Fazekas meccsén a harmadik szettben jött csak ki a tudásbeli különbség. Ecseki kétszettes hátrányba került; ezután úgy tűnt, hogy feltámad, de túl sok labdát rontott el.

A hatszoros bajnok, a mostani szezonban egyelőre a tabella harmadik helyén tanyázó CVSE abszolút esélyese voltak az ötödik, de négy győzelemmel kevesebbel rendelkező Békés elleni találkozónak, és ezt igazolta is. Győzött: Lindner 2, Fazekas 2, Ecseki 1, Fazekas-Ecseki páros, illetve Szabó 1.