2016.02.10. 19:31

Sima Falco-győzelem - Nem okozott problémát a vendég Nyíregyháza

Szombathely - Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság 18. fordulójában a Falco-Trend Optika KC Szombathely a papírformának megfelelően biztosan győzte le a vendég Nyíregyházát.

A vendégektől Lekli József személyében egy kulcsember hiányzott sérülés miatt. Míg a hazaiaktól ezúttal Miljan Rakics maradt ki a keretből a légióskorlát miatt. A szombathelyi szurkolók két volt Falco-játékost köszönthettek az ellenfél soraiban: Bus Ivánt és Zoran Krsztanovicsot.

Négy nyíregyházi ponttal kezdődött a mérkőzés, de a folytatásban már az történt a pályán, amit a hazaiak akartak (4. perc: 10-6). A szombathelyi gárda gyorsabban, pontosabban, szervezettebben játszott ellenfelénél. Egyre nőtt a különbség a felek között (7. perc: 18-7). Egyébként nőhetett volna gyorsabb ütemben is a hazai fór, de nem a legjobb dobóformát fogták ki a sárga-feketék. Kálmán László viszont már az első negyedben pályára küldte a fiatalokat. Iparkodott az NYKK, nem engedte, hogy a Falco korán eldöntse a meccset (15. perc: 34-22). A házigazda sem törte össze magát a nagy igyekezetben, de érezhetően jobb erőt képviselt riválisánál. Amikor nagyon kellett, akkor ritmust váltott, valaki mindig betalált a soraiból (18. perc: 42-25). A fiatalok pedig igyekeztek. Wright utolsó pillanatban szerzett duplája zárta az első félidőt (20. perc: 48-33).

Fordulás után sem változott a játék képe. Mindkét oldalon akadt hiba, de a Falco diktálta a tempót. Agresszívabb, gyorsabb volt ellenfelénél, több jó egyéni teljesítményt vonultatott fel - elérte a 20 pontot a hazai előny (25. perc: 57-37). Ekkor már teljesen nyugodtan játszott a házigazda, olykor belefért, hogy a közönséget is szórakoztassa. Érezhetően a Nyíregyháza is beletörődött a vereségbe. A vendégek légiósai még dobáltak, igyekeztek javítani a statisztikájukon, kevés sikerrel. Az utolsó játékrészre így nem maradt izgalom (30. perc: 71-52) A biztosnak ígérkező hazai győzelemre csak Bazsó bokasérülése vetett árnyékot - aki egy rossz lépés után maradt a földön. Butorac lelkesedése nem csökkent, szórta a pontokat becsülettel. Nagyon úgy tűnt, hogy Nyíregyháza nem tudja megúszni a kiütéses vereséget (35. perc: 84-58). A percek csendben leperegtek, a Falco simán nyert - ahogyan az előzetesen várható is volt.

Falco-Trend Optika KC Szombathely-MARSO Nyíregyháza KK 94-74 (23-15, 25-18, 23-19, 23-22).

- Szombathely, 1200 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Papp P., Boros T., Gyuris P.

Falco: RUNDLES 11, BUTORAC 20/6, VÁRADI B. 13, Hallik 11/3, WRIGHT 15. Csere: Bognár 6, CSOMAGICS 13, Bazsó 3/3, Hódi -, Durázi 2, Kovács B. -, Bagó -. Edző: Kálmán László.

NYKK: Bus 6/3, UNRUH 19/15, Kósa T. 2, MILLER 18, Krsztanovics 13. Csere: Nagy K. 5/3, Davis 3, Lajsz 4, Molnár M. 4, Fazekas -. Edző: Sitku Ernő.

Az eredmény alakulása, 4. perc: 10-6. 7. perc: 18-7. 15. perc: 34-22. 18. perc: 42-25. 20. perc: 48-33. 25. perc: 57-37. 27. perc: 65-43. 30. perc: 71-52. 35. perc: 84-58. 39. perc: 92-69.

Kálmán László: - Örülök a győzelemnek, biztosan nyertünk - de tudunk mi ennél jobban játszani. És annak is örülök, hogy mindenkinek tudtam játéklehetőséget adni. Volt, aki élt ezzel, és volt, aki nem.

Sitku Ernő: - Jól kezdtünk, koncentráltan, aztán egyénieskedő, szervezetlen játékkal folytattuk, aminek eredményeképpen a Falco gyorsan biztos előnyre tett szert. Néhány játékosomtól többet, sokkal többet várok - elsősorban akaratban.