2016.04.19. 07:59

A SZOKA U16 is az országos döntőben

Szeged - A Szombathelyi Kosárlabda Akadémia U16-os fiú kosárlabdacsapata hatodik helyen zárt a kiemelt kadetbajnokság felsőházi rájátszásában, ezzel az - U18-asokhoz hasonlóan - az országos döntőbe jutott.

Naturtex-SZTE Szedeák- Szombathelyi Kosárlabda Akadémia 66-77 (26-12, 4-16, 17-23, 19-26).

- Szeged, U16-os fiú kosárlabda-mérkőzés.

SZOKA: Dancsecs 29/9, Verasztó 2, Körmendi B. 9/6, Józsa 8, Dokmanovic 14. Csere: Körmendi M. 4, Friedl 6, Gyuk 2, Bakon 3/3, Gaál, Bogár, Oláh. Edző: Váradi Kornél, Hollósy Tibor, Gábor Máté.

Az utolsó rájátszásfordulóban idegenbeli győzelmével egyenes ágon kvalifikálták magukat a szombathelyiek a nyolcas döntőbe. A mérkőzés elején még érezhető volt a feszültség a fiatalokon. A második negyedben a stabil védekezés megadta a támadás ritmusát is. A szünet után már igazi csapatként játszott a SZOKA; a védekezés stabil maradt, a támadásban pedig mindig volt, aki extra kosárral segítette a csapatot.