2016.04.28. 18:40

Bronzérmes a Körmend - A SZOKA ötödik lett az U18-as bajnokság döntőjében

Budapest - A fiú junior (U18) kosárlabda-bajnokság nyolccsapatos országos döntőjében a Körmendi Törpördögök bronzérmet szerzett, a Szombathelyi Kosárlabda Akadémia ötödik lett.

Az alapszakasz és a rájátszás után (addig 22-22 meccset vívtak a kiemelt bajnokságban szereplő csapatok) a nyolc legeredményesebb gárda vehetett részt az országos döntőben. Két csoportban kezdődtek a küzdelmek, a két vasi alakulat, a Körmendi Törpördögök és a Szombathelyi Kosárlabda Akadémia egy csoportba került.

A B csoport vasi meccsei:

Szolnoki Olaj KK-Szombathelyi KA 44-48 (11-18, 12-12, 15-12, 6-6).

SZOKA: Kozma 9/6, Horváth B., Kiss M. 5/3, Németh Balázs 3/3, Durázi 17. Csere: Németh Bence 7, Rónai, Horváth M. 2, Kovács B., Kovács M., Zsámár, Körömi 5. Edző: Svajda Gábor, Laki Ádám.

Az első negyedben szerzett előnyük kitartott a szombathelyieknek az amúgy kevés pontot hozó, szoros találkozón.

Körmendi Törpördögök- MAFC 81-63 (22-19, 20-12, 12-17, 27-15)

Körmend: Murai 1, Molnár L. 14/3, Doktor 14, Németh Á. 25/12, Bordács 16. Csere: Oroszi B. 7/3, Laczó, Oroszi V. 3, Zsebe M. 1, Németh L., Csák, Molnár B. Edző: Kocsis Tamás.

A második félidőbeli védekezésváltással megnyugtató, 11 pontos előnyt harcoltak ki a körmendiek, de a folytatásban kicsit könnyelműsködtek. Szerencsére, időben ébredtek és biztosan nyertek.

A körmendi bronzérmes csapat. Állnak, balról: Hencsey Tamás edző, Érsek István edző, Zsebe Máté, Oroszi Viktor, Németh Ákos, Oroszi Bence, Bordács Soma, Kocsis Tamás edző, Doktor Péter. Elöl: Molnár Levente, Molnár Bence, Murai Gábor, Csák Máté, Laczó Levente, Németh Levente. Fotó: Körmendi Törpördögök

Szombathelyi KA- Körmendi Törpördögök 66-73 (17-19, 12-19, 16-19, 21-16).

SZOKA: Kozma, Horváth B. 3/3, Kiss M. 10/6, Németh Balázs 3/3, Durázi 31/12. Csere: Németh Bence 7/3, Rónai, Horváth M., Kovács B. 10/6, Oláh, Zsámár, Körömi 2.

Körmend: Doktor 7/3, Molnár L. 22/6, Németh Á. 5/3, Oroszi B. 19/3), Bordács 20, Csere: Laczó, Murai, Zsebe M.

A vasi rangadón nagy volt a tét. A körmendiek kezdtek jobban, 17-6-ra elhúztak, de a szombathelyiek nem adták meg magukat könnyen. Végig nagyon szívósan küzdöttek, és mindig sikerült tíz pont alá zárkózniuk. Bár még egy mérkőzése hátra volt mindkét csapatnak, eldőlt, hogy a Körmend az elődöntőbe jutott.

MAFC-Szombathelyi KA 64-60 (17-10, 18-17, 16-20, 13-13).

SZOKA: Kozma 13/6, Horváth B. 9/6, Kiss M. 6/3, Németh Balázs 3/3, Durázi 12/3. Csere: Németh Bence 3, Rónai 9/9, Horváth M. 3/3, Kovács B., Tompa, Zsámár, Körömi 2.

A szombathelyiek a MAFC elleni győzelemmel követhették volna megyei riválisukat a négy közé. A végsőkig kiélezett meccsen 62-60-as állásnál még volt esély, de nem sikerült élni vele.

Az ötödik helyezett szombathelyi csapat. Állnak (balról): :Svajda Gábor edző, Oláh Dávid, Kozma Gergő, Durázi Krisztofer, Körömi László, Németh Balázs, Rónai Rudolf, Németh Bence, Laki Ádám edző.  Elöl: Laman Richárd, Tompa Bence, Zsámár Zsolt, Horváth Barnabás, Horváth Mátyás, Kiss Mihály, Kovács Martin. A képről Kovács Benedek hiányzik. Fotó: Szombathelyi Kosárlabda Akadémia

Körmendi Törpördögök-Szolnoki Olaj 57-71 (13-12, 17-19, 2-21, 25-19).

Körmend: Doktor 14/6, Molnár L. 13/3, Németh Á. 7, Bordács 14, Oroszi B. 4. Csere: Murai, Németh L. 1, Laczó, Oroszi V. 3, Zsebe M.

A már tét nélküli csoportmeccsre nem sikerült ráhangolódnia a körmendieknek, nagy vereséget szenvedtek az addig nyeretlen szolnokiaktól.

Következett a keresztjáték, majd a záró napon a helyosztók. A SZOKA az 5-8. helyért játszhatott.

Szombathelyi KA-Soproni Sportiskola 85-61 (21-17, 22-13, 27-11, 15-20).

SZOKA: Kozma 9/3, Horváth B. 7/6, Kiss M. 6, Németh Balázs 9/3, Durázi 28/6. Csere: Németh Bence 6, Rónai 2, Horváth M. 12/6, Kovács B. 2, Laman, Zsámár, Körömi 4.

A SZOKA-soknak sikerült érvényesíteniük fizikai fölényüket, jól védekezve és támadva folyamatosan növelve előnyüket biztosan nyertek.

Az 5. helyért:

Szombathelyi KA-Budapesti Honvéd 91-69 (22-13, 23-15, 21-23, 25-18).

SZOKA: Kozma 14/6, Horváth B. 12/6, Kiss M. 3, Németh Balázs 3/3, Durázi 33/9. Csere: Németh Bence 15, Rónai 3/3, Horváth M. 1, Kovács B., Kovács M. 5/3, Oláh, Körömi 2.

A Durázi Krisztofer vezérelte, koncentráltan játszó szombathelyiek óriási különbséggel nyertek.

- Színvonalas döntőn vagyunk túl, ahol nyolc hasonló erősségű csapat vett részt. Minden mérkőzésen a maximumot hoztuk ki magunkból. Gratulálok csapatomnak az ötödik helyhez. Köszönjük akadémiánk támogatását és szurkolóink biztatását a szezon során - értékelt Svajda Gábor edző.

A Törpördögök a négynapos torna harmadik játéknapján elődöntőt vívhattak.

Körmendi Törpördögök-Kosárlabda Akadémia Pécs 64-75 (18-13, 15-14, 18-26, 13-22).

Körmend: Doktor 10, Molnár L. 5, Németh Á. 12/3, Oroszi B. 12, Bordács 14. Csere: Laczó 9/9, Zsebe M., Csák, Murai, Oroszi V. 2.

Jól kezdtek a piros-feketék, sokáig tíz ponttal is vezettek. A harmadik negyedben érte utol őket a zónavédekezést erőltető Pécs. A szinte csak kintről próbálkozó vasiak nagyon gyengén dobtak (34 távoli kísérletükből csak 4 talált célba). A 31 százalékos mezőnydobásuk nem volt elegendő a döntőhöz.

A Körmend számára tehát maradt a bronzmérkőzés a MAFC ellen, amelyet a csoportmérkőzések során 18 ponttal sikerült felülmúlni.

Körmendi Törpördögök-MAFC 91-67 (23-20, 28-13, 15-15, 25-19).

Körmend: Molnár L. 8/3, Doktor 6/6), Németh Á. 23/12, Oroszi B. 2, Bordács 23/3. Csere: Oroszi V. 11, Laczó 5/3, Zsebe M. 8, Murai 2, Csák, Németh L. 2, Molnár B. 2.

Ezúttal nyoma sem volt a rossz dobóformának, a félidőre már megvolt a 18 pontos előny. A folytatásban kissé visszaesett a vasi csapat lendülete, de sikerült újítani és nagy fölénnyel megnyerni a bronzérmet.

- Egy ilyen kiegyenlített mezőnyben ahol (kétes életkorú) afrikai centerekkel megerősített akadémiák ellen kell felvennünk a versenyt, a mi kis városunk csapata maximálisan helytállt, ezt az eredményt valóban körmendiek érték el. Szeretném itt is megköszönni Hencsey Tamásnak, Érsek Istvánnak, Szekeres Péternek, Fodor Gergelynek az egész éves segítségüket, e köszönet a szülőknek is a háttérmunkájukért - mondta Kocsis Tamás, a körmendi csapat edzője.

Az U18-as döntő végeredménye: 1. Vasas, 2. Pécs, 3. Körmend, 4. MAFC, 5. SZOKA, 6. Bp. Honvéd, 7. Sopron, 8. Szolnok.