2016.04.16. 18:18

Falco: váratlan és fájó vereség

Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság középházi középszakaszának 7. fordulójában a nyolc közé igyekvő Falco-Trend Optika KC Szombathely fájó vereséget szenvedett a vendég, tartalékos Kaposvártól.

A Kaposvár tartalékos kerettel érkezett Szombathelyre, ugyanis Marko Spica és Hrvoje Puljko személyében két légiós, két kulcsember kényszerült kihagyni a meccset sérülés miatt. Hazai oldalon viszont ismét játékra jelentkezett a térdműtétje után lábadozó, sokat kihagyó Simon Kristóf.

Falco-Trend Optika KC Szombathely-Kaposvári KK 82-91 (18-26, 20-29, 25-21, 19-15)
Szombathely, 1500 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda mérkőzés, vezette: Földházi, Boros, Balogh Gy.
Falco: Thomas 9/3, Váradi B. 8, Burgess 20/12, Relphorde 17/3, Wright 18. Csere: Simon B. 6, Lekli 1, Bognár 1, Bazsó 2, Kovács B. -, Hódi -. Edző: Kálmán László.
Kaposvár: Ubilla 27/9, Benke 17/15, Baki -, Hendlein 12, Jazvin 17. Csere: Fodor 15/12, Grebenár 3. Edző: Kmézics Zorán.
Az eredmény alakulása, 5. perc: 8-13. 13. perc: 22-40. 17. perc: 32-34. 20. perc: 38-55. 24. perc: 49-61. 27. perc: 57-68. 30. perc: 63-76. 33. perc: 68-76. 34. perc: 74-76. 38. perc: 80-83.
Kipontozódott: Simon K. (38.).

Alig kezdődött el a mérkőzés, a Jazvin által irányított Kaposvár rögtön magához ragadta az irányítást. A hazai közönség elhűlve nézte, hogy az erősen tartalékos vendégek egyre növelik előnyüket. A második negyedben sem változott semmi. Szétesett, motiválatlan csapat benyomását keltette a Falco, a Kaposvár gyorsabban, pontosabban játszott - Ubilla például azt csinált, amit akart, Fodor is termelte szorgalmasan a pontokat, de palánk alatt is jobb, sokkal jobb volt, remekül lepattanózott a vendég. A lelátókról felhangzott az „Ébresztő!” rigmus. Kezdett a különbség veszélyessé válni, Kálmán László időt kért (13. perc: 22-40). Valamelyes javult a hazaiak játéka, elkezdték faragni a hátrányukat (17. perc: 32-45). De nem igen jöttek a triplák, tiszta ziccerek maradt ki, szellős volt a védekezés, így csak pillanatnyi fellángolásra futotta. A Kaposvár megnyugtató előnnyel vonulhatott nagyszünetre (20. perc: 38-55) - komoly füttykoncert kísérte öltözőben a vasiakat.

Hat hazai ponttal kezdődött a második félidő, a felzárkózás kísérletet Fodor zárta le egy triplával. A rohamozott tovább gőzerővel a házigazda (24. perc: 49-61). Váradi ekkor már remekül fogta Ubillát, Wright is magára talált palánk alatt - csak a védekezés nem ment. Lassan fogyott a kaposvári fór (27. perc: 57-68). A játékvezetők nem voltak nagy formában, Kámánra fújtak technikait kritikus pillanatban - és amúgy is sokat tévedtek a hazaik kárára. A vendég pedig élt a lehetőséggel, rendezte sorait. Mindenesetre a Falco látótávolságban tartotta ellenfelét. (30. perc: 63-76). Nagy csata kerekedett a meccsből. A hazai pálya minden előnyét élvező Kaposvár fáradni, lassulni látszott, 11 ponttal nyitotta az utolsó negyedet a Falco (34. perc: 74-76). Kiélezett állásnál futottak neki a hajrának a csapatok (38. perc: 80-83). De a végén, a legfontosabb pillanatokban ismét gyenge dobóformával rukkolt elő a Falco - így kikapott.

A házigazda érthetetlen módon egy félidő előny adott ellenfelének, amit a Kaposvár megköszönt, és kihasznált. Komoly gödörben van a sárga-fekete csapat.

Kálmán László: - A Kaposvár élesebb volt, mint mi, és extra dobószázalékkal rukkolt ki. Nekünk még a tiszta ziccerek befejezése is gondot jelentett. elsősorban ez döntött a két csapat között. A második félidőben már jól játszottunk, de ahogyan a játékvezetők fújtak, ha x napig játszunk sem tudunk nyerni...

Kmézics Zorán: - Igaz csapatmunka ez a győzelem! A fiúk bátran és jól játszottak. Végig a mi akaratunk érvényesült, végig vezettünk. Az utolsó negyedben kicsit megtorpantunk, de helyén volt a színünk, tudtunk újítani, végül biztos, megérdemelt, nagyon fontos győzelmet arattunk!