2016.05.09. 14:52

Kézilabda: nyert a Szentgotthárd, hazai pályán kapott ki a SZoESE

Körkép - Az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság 21. fordulójában a Szentgotthárd győzött, a SZoESE kikapott.

Szentgotthárdi KK-Tarján SE 30-28 (17-14)
Szentgotthárd, 100 néző, NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Andorka, Juhászné.
Szentgotthárd: Surányi - Hertelendy 6/1, Csipszer 5, Kozák 7, Mákos P. 5, Hegyi 2, Kocsis 3. Csere: Szoták (kapus), Németh D. 1, Bokor 1, Kukucska, Végh, Háklár. Edző: Péter Zsolt.

Motiváltan, koncentráltan, eredményesen kezdte a mérkőzést a Szentgotthárd, és a folytatásban is diktálta a tempót. Gyorsan előnybe került, és a két-három gólos fórját tartotta a mérkőzés végéig. Összeszedett, szervezett játékkal rukkolt elő a házigazda, megérdemelten nyert.
Junior: 29-28.

Szombathelyi Egyetemi SE-KK Ajka 21-31 (12-18)
Szombathely, 100 néző, NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Lábadi, Szakatics.
SZoESE: Rédecsi - Skoda 3, HUSZÁR 7, Korcsmáros, Katona 4, Tánczos B. 6, Albert. Csere: Surányi (kapus), Oláh 1, Kapui , Ludvig, Fekete. Játékos-edző: Skoda Bence.

Kiegyenlített játékkal kezdődött a találkozó, majd a magabiztosabb vendégek kihasználva a hazaiak bizonytalanságát előnyre tettek szert (10. perc: 3-6). Ebben az időszakban Huszár és Tánczos átlövései tartották életben a hazai reményeket - Huszár védekezésben is agilis volt. A félidő vége felé a fáradó egyetemisták egyre több technikai és taktikai hibát vétettek, nem tudták felvenni a harcot a bajnokjelölttel. A második félidőben már csak a tisztes helytállás lehetett a szombathelyiek célja, ám a nehezen kivédekezett támadások után sokszor eladták a labdát.
Junior: 22-32.