2016.06.05. 19:50

Vereséggel búcsúzott a Sárvár FC - A hatalmas felhőszakadás miatt negyedóra késéssel kezdődött a mérkőzés

Sárvár - A labdarúgó NB III. utolsó fordulójában a Sárvár hazai pályán 2-1-re kikapott a Csornától, így az utolsó előtti, 15. helyen zárta a bajnokságot.

Pajor András

Sárvár FC-Csornai SE 1-2 (1-0). - Sárvár, 150 néző, NB III-as labdarúgó-mérkőzés, vezette: Lapath.

Sárvár: Osvald - Csákvári, SUBICZ, Bezdi, PUPP (Ódor, 46.) - Manganelli, RAJOS, Németh G. (Lempeg, 69.) - Klauzer, Török, Tóth L. Edző: Takács Gábor.

A Sárvárra zúduló hatalmas felhőszakadás és villámlás miatt negyedóra csúszással kezdődött a mérkőzés. A bemelegítés során kiderült, a sérülését érző Horváth András nem tudja vállalni a játékot.

Rajos Gábor (labdával) jól futballozott a csornaiak ellen

A nagy eső ellenére jó talajú, de kissé csúszós pályán kiegyenlített játék folyt, a kontrázó csornaiak viszont három alkalommal is a kapufát találták el. A 30. percben Török fordult le védőjéről a bal oldalon, majd 14 méterről a hálóba lőtt (1-0). Ezt követően további kecsegtető lehetőségek adódtak a hazaiak előtt, ám ezeket nem tudták kihasználni.A szünetben a sérült Pupp Richárdot le kellett cserélni.

Fordulás után két nagy helyzete is volt a vasiaknak, előbb Török rontott óriási helyzetben, majd Tóth László elől mentettek a védők a gólvonalon. A Csorna átvette a játék irányítását, adódott néhány nagy lehetősége, két kapufát is rúgott, de Osvald is nagyokat védett. A 72. percben egy szöglet után Nagy négy méterről fejelt a hálóba (1-1). A 83. percben egy bal oldali szögletet röviden mentettek a sárváriak, a visszaívelt labdát Serfőző hat méterről vágta a kapuba (1-2).

Második félidei teljesítménye alapján megérdemelten nyert a csornai csapat.

Takács Gábor: - Az első félidőben jó felfogásban futballoztunk, az első gólunkra rá kellett volna rúgnunk a másodikat. Szünet után két elkerülhető gólt kaptunk. A mai meccsben benne volt az egész éves teljesítményünk. Sérülések miatt nagyon kevesen voltunk, nem tudtunk belenyúlni a meccsbe, nem tudtunk frissíteni, amikor szükség lett volna rá. Ennek ellenére nem így kellett volna búcsúznunk közönségünktől.

További eredmények: BKV Előre-Puskás Akadémia II. 3-1, Érd-Csepel, III. Kerület-Tatabánya 2-3, Győri ETO-Dorog 1-2, Videoton II.-Andráshida 2-3, FTC II.- Diósd 4-2, Balatonfüred-Mosonmagyaróvár 0-5.

1. FTC II. 32 22 6 4 65 - 26 72

2. Mosonmagy. 32 21 6 5 72 - 34 69

3. Dorog 32 20 8 4 44 - 16 68

4. ETO FC Győr 32 16 9 7 60 - 33 57

5. Tatabánya 32 17 4 11 55 - 40 55

6. Videoton II. 32 16 5 11 70 - 50 53

7. Andráshida 32 14 8 10 49 - 38 50

8. Bkv Előre 32 13 8 11 49 - 39 47