2016.08.04. 17:39

Tíz Vas megyei sportember lett idén Ironman

Nagyatád - Tíz Vas megyei sportembert avattak Ironmanné az idei, 26. nagyatádi eXtremeMan triatlonversenyen.

A kihívás paradicsoma - nyugodtan mondhatjuk ezt a nagyatádi eXtremeMan-ről. Évről évre nagyon sokan készülnek rá, teszik próbára a teljesítőképességüket, győzik le önmagukat először, többedszer a klasszikus triatlon hosszútávon. 3,8 km úszás, 180 km kerékpározás, végül egy maratoni futótáv (42,125 km) vár a résztvevőkre - nagyon nagy feladat, hát még 30 fok körüli melegben. Az elmúlt szombaton 641 egyéni versenyző és 220 csapat várta a reggel fél nyolcas ágyúszót a Gyékényesi-tó partján. A legjobbak már 17 óra körül célba értek, de a versenyzők nagy része csak este nyolc után. És egész nap kitartottak mellettük a szurkolóik, családok, barátok, ismerősök és ismeretlenek. Mester Tamás elmondása szerint - aki az egyetlen vasi női versenyzőt, feleségét kísérte el - az ironman-esek egy nagy családot alkotnak, mindenki az ellenfeleket is buzdítja.

Az idei nagyatádi verseny Vas megyei Ironmanjei (balról): Gábriel Mátyás, Imre Balázs, Löki István, Számedli Richárd, Béry Norbert, Stojcsics Balázs, dr. Koltai Miklós, a kategóriájában győztes Mesterné dr. Temesi Zsuzsanna, Takács Balázs. A képről Szandi Barna hiányzik Fotó: Takács Viktória

A versenyen tíz egyéni Vas megyei induló volt. a legjobban a nemesbődi Számedli Richárd szerepelt, aki az 512 férfi célbaérő közül 33.-ként zárt. 10:25:14 órás időeredménye egyéni csúcs. A bűvös tíz órán belülre csak azért nem sikerült kerülnie, mert egy darázs a szájába kerülve megszúrta a torkát, és orvosi ellátásra szorult. Szintén élete legjobbját teljsítette a jáki Takács Balázs, a szombathelyi Gábriel Mátyás, a gencsapáti dr. Koltai Miklós, valamint a szombathelyi Mesterné dr. Temesi Zsuzsanna is. A szentgotthárdi Löki István volt a második leggyorsabb vasi résztvevő, és alig mögötte ért célba az a Stojcsics Balázs, aki két héttel ezelőtt a Vasi Vasemberről betegség miatt hiányzott. A szombathelyi Szandi Barnának sem először sikerült legyőznie az emberpróbáló távot, a söptei Béry Norbert és a kőszegszerdahelyi Imre Balázst viszont először avatták Ironman-né. A versenyzők nagy része korcsoportjában nagyon előkelő helyen ért célba, öten is az első tízben végeztek. A SZoESE versenyzője, Mesterné dr. Temesi Zsuzsanna pedig az 50-54 éves hölgyek között országos bajnok is lett, miután a maratoni futás utolsó körében megelőzte legnagyobb vetélytársát.

A vasiak kategóriaeredményei. Női, 50-54 év: 1. Mesterné dr. Temesi Zsuzsanna (SZoESE, Szombathely) 12:25:36 óra egyéni csúcs. Férfi, 25-29 év: 33. Imre Balázs (Kőszegszerdahely) 13:14:44. 30-34 év: 6. Számedli Richárd (Nemesbőd) 10:25:14 e. cs., 10. Stojcsics Balázs (SZESE-Győr, Körmend) 10:43:17, 16. Gábriel Mátyás (Szombathely) 11:05:02 e. cs. 40-44 év: 10. Löki István (Szentgotthárd) 10:41:25, 13. Takács Balázs (Ják) 10:49:18 e. cs. 45-49 év: 66. Béry Norbert (Söpte) 13:45:18, 82. Szandi Barna (Szombathely) 14:57,05. 55-59 év: 6. dr. Koltai Miklós (SZoESE, Gencsapáti) 12:53:16 e. cs.