2016.10.12. 18:47

Elmaradt a bravúr - Jól küzdött, de kikapott az Albánál a Falco

Székesfehérvár - Az Alba vendégeként nagyot csatázott, helyenként jól is játszott, de végül vereséggel kezdte az NB I-es kosárlabda-bajnokságot a Falco KC Szombathely.

Turner kosara nyitotta a meccset, Pusztohvar pedig a találkozó első tripláját jegyezte. Jól kezdett a Falco (2. perc: 2-7). A házigazda a palánk alatt ügyeskedő Lóránt kosaraival, büntetőivel tartotta a lépést. De szervezetten védekezett a szombathelyi csapat, és jól dobott kívülről - Medford volt nagyon elemében (6. perc: 9-19). Dzunics mester kénytelen volt időt kérni. Fel is támadt az Alba, szinte minden támadását ponttal zárta (16-19) - Szrecsko Szekulovics is maga köré gyűjtötte a tanítványait. Rendezte sorait a szombathelyi gárda. És úgy is megnyerte az első negyedet - pedig Edwards a dudaszó pillanatában szerzett triplát. Mindkét oldalon kimaradt dobásokkal kezdődött a második etap. A Falcónál Kovács Péter remekül szállt be, ismét magához ragadta az irányítást a szívósan védekező vendég (13. perc: 23-31). Ám elég volt néhány kihagyott ziccer, és máris eltüntette hátrányát a sebességet váltó Alba (15. perc: 31-31). Megtört a vasiak lendülete, gyors indításokkal operált a házigazda. A folytatásban felváltva vezettek a felek - de nem jöttek a triplák a Falcótól, tiszta dobások is kimaradtak. Govens labdaszerzése és triplája zárta le a Falco rossz szériáját (37-37).

De végül az Alba vonulhatott egy duplányi előnnyel nagyszünetre. Fordulás után nagyon bekezdett az Alba. Nehezen került helyzetbe, csak üggyel-bajjal tartotta a lépést a Falco (24. perc: 47-43). A nagy rohanás az Albának kedvezett, szinte minden hazai támadás ponttal zárult. De Váradi nem akarta feladni, a hátán cipelte a csapatát. A lelkesedése átragadt társaira, Medford harmadik triplája az egyenlítést jelentette (27. perc: 52-52). Az etap hajrájában nagyot birkóztak a felek. Végül nagyon kedvező helyzetből futhatott neki a záró játékrésznek a remekül küzdő, jól lepattanózó Falco (30. perc: 53-58). Kőkemény csata kerekedett a meccsből, de a Falco állta a sarat - pedig ellenfele jóval nagyobb rotációval dolgozott (33. perc: 59-65). Az Alba igyekezett gyorsítani, sok faultot harcolt ki, sok büntetőt dobhatott. A Falco foggal-körömmel őrizte előnyét, de az Alba csak egyenlített (37. perc:67-67). Nagy izgalmak közepette az Alba jókor előzött, az utolsó egy percnek hárompontos előnyből vághatott neki. A Falco próbálkozott, de nem jöttek be a távoli dobások. Nyolc másodperccel a vége előtt, 75-72-es hazai vezetésnél támadhatott a Falco, Szrecsko mester időt kért, de a figura, a tripla végül nem jött össze, Medford labdája leperdült a gyűrűről.

Nem adta olcsón a bőrét a Falco, alaposan megnehezítette esélyesebb ellenfele dolgát, nem volt messze a meglepetés.

Szrecsko Szekulovics: - A meccs végén buta hibákat követtünk el, amikor vezettünk öt ponttal, több labdát adtunk el. Jó meccs volt, jól is játszottunk, de nem volt szerencsénk. Kicsit türelmesebbnek kell lennünk legközelebb.

Dzunics Braniszlav: - Mindkét csapat rászolgált volna a győzelemre. Mi a negyedik negyedben talán jobban védekeztünk, ezért nyertünk.

Alba Fehérvár-Falco KC Szombathely 77-72 (21-25, 18-12, 14-21, 24-14).

- Székesfehérvár, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Földházi, Szabó G., Minár.

Alba: Taylor 11/3, Markovics 5/3, Burgess -, Lóránt 14/3, Keller Á. 5/3 Csere: Farr 9/3, Edwards 14/6, Shepard 15, Tóth P. -, Filipovics 4, Keller I. - Edző: Dzunics Braniszlav.

Falco: Medford 15/9, Govens 15/6, Váradi B. 13/3, Pusztohvar 6/4, Turner 13. Csere: Tóth N. 4, Kovács P. 2, Bognár 4. Edző: Szrecsko Szekulovics.

Az eredmény alakulás, 2. perc: 2-7. 7. perc: 9-19. 13. perc: 23-31. 15. perc: 31-31. 19. perc: 37-37. 24. perc: 47-43. 27. perc: 52-52. 30. perc: 53-58. 33. perc: 59-65. 37. perc: 67-67. 39. perc: 73-70.