2016.11.27. 18:55

Kadetkosarak

Megyei körkép - A Szombathelyi Sportiskola KA csapata három győzelemmel és egy vereséggel, a Körmendi Törpördögök egy győzelemmel, két vereséggel folytatta az U16-os (kadet) fiú kiemelt kosárlabda-bajnokság alapszakaszát.

Szombathelyi Sportiskola KA-ZTE KK 71-86 (17-21, 15-21, 17-24, 22-20).

A szombathelyiek legponterősebb játékosa, Verasztó Péter Fotó: Németh Richárd

Szombathely: Friedl 11/3, Kenéz 7/3, Verasztó 26/6, Gyuk 10, Bogár 4. Csere: Szabó B. 2, Sövegjártó 4, Nárai, Kiss Cs. 2, Rédei 3/3, Varga B. 2, Horváth M. Edző: Váradi Attila, Gábor Máté.

Végig vezetve, megérdemelten nyertek a zalaegerszegi fiatalok.

Körmendi Törpördögök- Szombathelyi SI KA 50-78 (14-29, 16-9, 11-21, 9-19).

Körmend: Takács K. 2, Huff 10/3, Kiss B. 20, Kiss M. 10, Monek. Csere: Vargovics 5, Darázs, Major 1, Szálas 2. Edző: Kocvsis Tamás, Szalai János.

Szombathely: Friedl 2, Kenéz 9/3, Verasztó 25/12, Gyuk 25, Bogár 2. Csere: Nárai, Sövegjártó 4, Szabó B. 2, Rédei 4, Kiss Cs. 3/3, Sipos, Varga B. 2.

Az első negyed a szombathelyieké, a második a körmendieké volt. A második félidőben jobbára zónavédekezést alkalmaztak a csapatok. Az állóháborúból a szombathelyiek jöttek ki jobban, fokozatosan növelve e-lőnyüket, megszerezték a győzelmet.

Szombathelyi SI KA-OSE Lions 105-66 (34-18, 28-18, 24-15, 19-15).

Szombathely: Friedl 15, Kenéz 13, Verasztó 29/9, Gyuk 22, Bogár 6. Csere: Dokmanovic 10, Szabó 4, Sövegjártó, Nárai 4, Kiss Cs. 2, Rédei, Gosztola.

Már az első negyedben jelentős előnyre tettek szert a szombathelyiek. A folytatásban sem sokat változott a játék képe, a hazaiak egyre jobban elhúzva nyertek.

Budaörsi DSE-Szombathelyi SI KA 64-90 (26-16, 8-17, 19-23, 11-34).

Szombathely: Friedl 8, Kenéz 8, Verasztó 32/12, Gyuk 7, Dokmanovic 7. Csere: Bogár 3, Nárai 14, Szabó B. 8/3, Rédei, Kiss Cs., Gosztola 3, Sövegjártó.

Gyengén kezdtek a sportiskolások, de aztán beérték a házigazdát. Ellépni azonban - egy ritmusváltással - csak nyolc perccel a mérkőzés előtt tudtak, végül megérdemelten győztek.

Körmendi Törpördögök-Budaörsi DSE 80-56 (26-16, 14-14, 17-11, 23-15).

Körmend: Huff 28/9, Kiss B. 17/3, Kiss M. 19/3, Monek 8, Major 2. Csere: Vargovics 6/6, Darázs, Szálas.

A mérkőzés első perceiben és a második negyedben döcögött a körmendiek játéka, de végig uralták a mérkőzést, és magabiztosan nyertek.

Kosárlabda Akadémia Pécs-Körmendi Törpördögök 88-56 (24-13, 18-16, 18-20, 28-7).

Körmend: Darázs, Huff 16/6, Kiss B. 23/6, Kiss M. 8/6, Monek 5. Csere: Takács K. 4/3, Vargovics, Major, Szálas, Májer.

Hamar hátrányba kerültek a vasiak, és három negyeden át próbálták utolérni a házigazdát. De ezután elfáradtak, és a pécsiek átgázoltak rajtuk.