2016.11.06. 09:28

NB III.: fájó sárvári vereség - Fásultan, sok hibával játszott a házigazda, jobb volt az Ajka

Sárvár - Az NB III-as labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában hazai pályán szenvedett fájó vereséget a bentmaradásért küzdő Sárvár.

Sárvár FC-FC Ajka 0-3 (0-1). - Sárvár, 300 néző, NB III-as labdarúgó-mérkőzés, vezette: Lapath.

Sárvár: Horváth B. - Maráczi, PADOS, Horváth A., Nagy Z. - Kun (Manganelli, 46.), Rajos, Imre, Bezdi (Koronczai, 53.), Beke (Dancsecs, 46.) - Pető. Edző: Kovács László.

Gól: Pákai (36.), Pál 2 (56., 87.).

A vendégek visszaálltak, ez meglepte a hazaiakat, felállt védelem ellen kellett, kellett volna futballozniuk. Mezőnyben gyűrték egymást a felek, és már úgy tűnt, hogy gól nélkül ér véget az első félidő, amikor egy pontrúgás után betalált az Ajka. A folytatásban így kockáztatnia kellett a Sárvárnak, így fordulás után támadóbb szellemben lépett pályára, jobban kinyílt. Ám fásultan, lassan, sok hibával futballozott a házigazda.

A hibákat pedig büntette a pontosabb, gyorsabb Ajka - rúgott egy gólt a második félidő elején és a hajrában. A körülményes Sárvár nehezen került helyzetbe, a vendégek uralták a meccset, a győzelmüket nem fenyegette veszély. Biztosan nyert az Ajka, a Sárvár ezúttal halványabb teljesítménnyel rukkolt elő.

Kovács László: - Ha egy csapatban egyszerre hét, nyolc játékos is fásultan futballozik, akkor ott az edző is hibás...