2016.11.13. 20:45

Nem sikerült a Celldömölknek

Celldömölk - Az asztalitenisz-Extraliga rangadóján az éllovas Pécs 6-2-re verte a Celldömölki VSE-Swietelsky együttesét.

Celldömölki VSE-Swietelsky-PTE PEAC-Káló Méh I. 2-6. Celldömölk, asztalitenisz-Extraliga-mérkőzés, 7. forduló.

Páros. Fazekas-Lindner-
Nagy-Demeter 2-3 (6, -11, -4, 6,-2). Egyéni, 1. forduló. Lindner-Pázsy 3-1 (-9, 11, 5, 3), Szita-Nagy 1-3 (8, -9, -9, -7), Fazekas-Demeter 3-0 (8, 8, 11). 2. forduló. Lindner-
Nagy 0-3 (-6, -7, -11), Fazekas-Pázsy 2-3 (-7, 6, -8, -9)., Szita-Demeter 2-3 (8, -8, -6, 10, -7). 3. forduló. Fazekas-
Nagy 1-3 (-12, 15, -13, -8).

A Fazekas-Lindner páros (szemben) 3-2-re alulmaradt  Fotó: Gyuricza Imre

A játéknap legnagyobb érdeklődéssel várt mérkőzésén a Celldömölk a listavezető Pécset látta vendégül. A páros mérkőzést a második szettben bukták el a celldömölkiek, akik már ekkor már 8-4-re vezettek, mégis kikaptak. Az első egyesben Linder az utolsó két szettjét magabiztosan hozva verte Pázsyt. Aztán Szita és Nagy állt asztalhoz, nem borult a papírforma, megérdemelten nyert a pécsi éljátékos. Noha a Fazekas-Demeter összecsapáson szorosan alakultak a szettek, a meccset simán, 3-0-ra nyerte a celli versenyző. A bajnokságban meccset sem veszítő Nagyot Lindner sem tudta megállítani (0-3). Majd következett Fazekas és Pázsy csatája, ekkor még utolérhették volna a celldömölkiek a pécsieket, ám meglepetésre a vendégek harmadik számú asztaliteniszezője 3-2-re legyőzte a hazaiak első számú játékosát. Ezzel elszálltak a vasi remények. Aztán Demeter is két vállra fektette Szitát, majd az utolsó meccsen a két elsőszámú versenyző csatáját óriási küzdelemben, 3-2-re nyerte Nagy, Fazekas ellen.

A hosszú, három óra 15 perces mérkőzést tehát a végjátékban jobban összpontosító pécsiek nyerték meg.