2017.01.14. 19:13

Kötelező és sima Falco-diadal

Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság 13. fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a kötelező győzelem reményében fogadta Jászberényt – és simán meg is verte ellenfelét.

A Falco Romániából, Marosvásárhelyről igazolt szombaton ötödik légióst. Az amerikai erőcsatár, Andrew Barham a Jászberény ellen még nem léphetett pályára.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–JP-Auto Jászberényi KSE 84-64 (28-12, 23-15, 16-12, 17-20)

Szombathely, 2000 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Kapitány G., Tőzsér D., Boros T.

Falco: Medford 10/6, Govens 23/12, Váradi B. 5/3, Pusztohvar 14/9, Zsigeranovics 19. Csere: Tóth N. 2, Simon K. 5/3, Bognár 3, Kovács P. –, Hódi 3/3. Edző: Szrecsko Szekulovics.

JKSE: Protics 3/3, Arrington 19/9, Williams 16, Bojics 4, Sztamenkovics 11/3. Csere: Cseh 2, Bazsó 2, Brbaklics 7/3, Czirbus –. Edző: Stevan Tot.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 6-2. 7. perc: 17-6. 14. perc: 38-21. 17. perc: 46-25. 20. perc: 51-32. 25. perc: 64-36. 30. perc: 67-44. 32. perc: 68-50. 35. perc: 70-55. 38. perc: 79-58.

Kipontozódott: Sztamenkovics (40.)

Lassan lendültek bele a felek, nehezen jöttek a pontok. Aztán Zsigeranovics centerjátékára építve vette át az irányítást, a vezetést a Falco. Jól védekezett – és jól lepattanózott – a házigazda, jobbára büntetőből talált be a vendég. Átlépte a tíz pontot a különbség amikor a Berény időt kért (7. perc: 17-6). De nem sikerült lelassítani a Falcot. A házigazda uralta a meccset, ráadásul a hazai játékosok dobóformája is egyre javult. A szombathelyiek egyébként szétosztották egymás között a pontokat, egyre többen iratkoztak fel a táblára. Rohamosan nőtt a különbság (14. perc: 38-21). Szekulovics mester pedig szorgalmasan forgatta a csapatát. Govens zsinórban hintett két triplát, kezdett eldőlni a meccs (16. perc: 44-25). A Falco űzte, hajtotta ellenfelét. És a nagyszünetre 29 pontos előnnyel vonulhatott (20. perc: 51-32) – volt ez több is, ám a félidő utolsó perceit sikerült elkönnyelműsködni.

Fordulás után sem változott a játék képe. A vendég szenvedett, helyzetbe is alig került. A Falco érezhetően más sebességben kosárlabdázott. Aztán a játékvezetők döntöttek úgy, hogy túl szigorúan védekezik a Falco, megszórták hát faultokkak. De ez sem okozott különösebb problémát a hazaiak számára. Nagyon érett a kiütés (25. perc: 64-36). Ám elegendő volt néhány elkapkodott dobás a hazaiak részéről, hogy életben hagyják ellenfelüket. Persze azért nagyon így sem kellett izgulniuk (30. perc: 67-44). Az utolsó etapot viszont 6-1-er rohammal nyitotta a JKSE (32. perc: 68-50) –rögtön időt kért a hazai kispad. Megakadt a hazai gépezet, leperdültek a labdák a gyűrűről, minden mindegy alapon rohamozott a vendég (35. perc: 70-55). De aztán rendezte sorait a házigazda (38. perc: 79-58).  A Falco magabiztosan érvényesítette a papírformát, simán nyert.

Szrecsko Szekulovics: – Elégedett vagyok, mert jól játszottunk, jól védekeztünk, és a mérkőzés nagy részében a támadójátékunk is rendben volt.  Számunkra kötelező volt a győzelem, és nyertünk – ez a lényeg. annak is örülök, hogy minden játékosomnak  lehetőséget adhattam.

Stevan Tot: – Rosszul kezdtünk, és a Falco nagy előnyre tett szert az első félidőben. De a játékunkra rányomta  a bélyegét, hogy az irányítónk megsérült. Ugyanakkor büszke vagyok a fiúkra, mert nem adták fel, jól küzdöttek – és helyenként megmutattuk, hogy azért tudunk jól is játszani.