2017.03.02. 18:10

Érmek Szlovákiából - Remekült teljesítettek a Controll SE sportolói (is)

Pozsony - Remek eredményekkel tértek haza a Slovak Open nemzetközi kick-box bajnokságról a Perfect Change-Metex05 Controll SE, az Agrobio Classic Kick-Box Club és a szombathelyi Skorpió SE sportolói.

Tizenhárom ország 477 versenyzője vett részt Pozsonyban az idei Slovak Open nemzetközi kick-box bajnokságon. A vasi színeket két szombathelyi klub, a Perfect Change-Metex05 Controll SE és az Agrobio Classic Kick-Box Club, valamint a szentgotthárdi Skorpió SE versenyzői képviselték az erős, népes mezőnyben.

Hárman szereztek bajnoki címet a Vas megyei sportolók közül. A képen a szombathelyi Controll SE két ifjú kiválósága, Szász Krisztofer (balról) és Bolfán Ádám

A Controll SE 10 sportolóval nevezett. Mint azt Dancsó Zoltán vezetőedző, a magyar válogatott szövetségi kapitánya elmondta, a korosztályos versenyzők számára fontos állomás volt a pozsonyi erőpróba, hiszen értékes ranglistapontokat lehetett gyűjteni. Habda Milán, Takács Viktória és Takács Dániel egyelőre ismerkedik a nemzetközi mezőnnyel. Bár Takács Viktória - ahogy a Karlovac Openen, úgy itt is - remekelt, hiszen junior light-contact és kick-light kategóriában is döntőbe jutott. Koledics Dávid kadet II. -47 kg kick-lightban egy nyertes meccs után mérkőzést veszített és kiesett. Light-contact szabályrendszerben viszont ezüstérmet szerzett. Bolfán Ákos kadet II. 69 kilóban light-contactban bajnoki címet nyert.

Grünczeisz Patrik junior -57 kg-ban kick-lightban két győztes meccsel jutott döntőbe, ám ott egy kiújuló sérülése hátráltatta, emiatt alulmaradt, be kellett érnie ezüstéremmel. Jurasits Ákos és Habda Milán junior -63 kg kick-lightban nem jutott a legjobb négy közé, habár mindkettőjüknek volt nyertes mérkőzése. Klubtársuk, Szász Krisztofer viszont egészen a döntőig menetelt, ott budapesti válogatott riválisát verte, és aranyérmet szerzett. Bolfán Ádám junior korosztályban szokás szerint két súlycsoportban indult. Köszönhetően jó kondíciójának, light-contactban 69 kg-ban ezüstöt, 74 kg-ban bronzot szerzett, kick-lightban pedig bokasérülése ellenére is bejutott a legjobb négy közé. Szmolek Emanuel szintén két súlycsoportban versenyzett, 79 és 84 kg light-contactban ezüst-, kick-lightban bronzérmet nyert.

A szentgotthárdi Skorpió tehetsége, Tóth Bence

Másnap a felnőtt kategória versenyeit a Controll juniorkorú sportolói közül - sérülések miatt - csak négyen tudták vállalni. Grünczeisz Patrik 57 kg kick-lightban ezüstöt, Jurasits Ákos 63 kg kick-lightban ezüstöt, lightban bronzot, Szász Krisztofer 63 kg light-contactban aranyat, kick-lightban bronzot szerzett.

Eredmények, a Contoll SE érmesei, Koledics Dávid: kadet II., -47 kg, LC 2. Bolfán Ákos: kadet II., -63 kg, LC 3.; KL 3.; -69 kg, LC 1. Takács Viktória: junior, -60 kg, LC 3.; -65 kg, LC 2.; KL 2. Grünczeisz Patrik: junior, -57 kg, KL 2.; felnőtt, -57 kg, KL 2. Szász Krisztofer: junior, -63 kg, KL 1.; felnőtt, -63 kg, LC 1; KL 3. Jurasits Ákos: felnőtt, -63 kg, LC 3.; KL 2. Bolfán Ádám: junior, -69 kg, LC 3.; KL 2.; -74 kg LC 3. Szmolek Emanuel: junior, -79 kg, LC 2.; KL 3.; -84 kg, LC 2.; KL 3.

Az Agrobio Classic Kick-Box Club egy versenyzővel indult a megmérettetésen. Holczmüller Bence a kadet II. 69 kilóban light-contact és kick-light kategóriában is nevezett: kick-lightban ezüst-, ligh-contactban bronzéremig jutott.

A szentgotthárdi Skorpió SE három fiatal fiatal versenyzővel utazott Pozsonyba - Hegedüs Zoltán edző tanítványai jól teljesítettek pointfighting szabályrendszerben. Bedi Miklós kadet I. korcsoportban 28 kilóban indult, első nemzetközi érmét szerezte, a dobogó második fokára állhatott. Tóth Bence kadet II. 57 kilóban magabiztosan gyűjtötte be a bajnoki címet.