2017.03.30. 17:55

Karsai Márton rögtön a nyitányon győzött a futóknál

Leitersdorf - Az ausztriai szezonnyitó futóversenyen a szentgotthárdi Karsai Márton nyerte a leghosszabb távot.

A Feldbach melletti Leitersdorfban közel ezren indultak a negyedik alkalommal megrendezett, Vulkánország tavaszi futóversenyen, köztük 45 Vas megyei is. Az indulóknak a dimbes-dombos tereppel is meg kellett küzdeniük. Különösen a szentgotthárdi futók tettek ki magukért.

A 8438 méteres táv 300 fős mezőnyében Karsai Márton szoros versenyben győztesként szakította át a célszalagot. 4219 m-en a 16-17 éves korcsoportban Borbély Attila másodikként ért célba. Ugyanezen a távon, ötkörös váltófutásban Woki Edina 12-14 éves tanítványaival szintén a második helyen végzett 14 felnőtt csapat között.

Karsai Márton a hosszútáv abszolút győztese Fotó: Borbély Sándor

Jobb vasi eredmények. 4219 m. 16-17 év fiú: 2. Borbély Attila (Szentgotthárd). Váltófutás mix: 2. Szentgotthárd Fighters (Komóczi Réka, Páli Hunor, Komóczi Donát, Puskás Máté, Woki Edina). 8438 m. Felnőtt férfi: 1. Karsai Márton (Szentgotthárd), 6. ifj. Borbély Sándor (Szentgotthárd). Női 30-34 év: 2. Szalai Andrea (Szombathely). Férfi 60-64 év: 5. Borbély Sándor (Szentgotthárd).