2017.03.28. 19:20

Kötelező volt, hát behúzták - Győzőtt a Szentgotthárd kosárcsapata

Szentgotthárd - Az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság 17. fordulójában hazai pályán aratott győzelmet a Szentgotthárd.

Szentgotthárdi KK-Ácsi Kinizsi 28-25 (13-10). - Szentgotthárd, 200 néző, NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Fábián, Vadróczki.Szentgotthárd: SURÁNYI I. - KOZÁK 5, Csipszer 1, Hertelendy 7/2, Mákos M. 2, BOUTI 5, Kocsis 2. Csere: Surányi K., Szoták (kapusok), Végh, Bokor 1, Hegyi 1, Szakács, HÁKLÁR 4. Játékos-edző: Csipszer Péter.

A mérkőzést álmosan kezdték a hazaiak, az Ács ragadta magához az irányítást (20. perc: 7-9). Egy időkérés után rendezte sorait a házigazda, feljavult támadásban, így a szünetben már három góllal vezetett. A második játékrészben felváltva estek a gólok, de a hazai csapat kézben tartotta a mérkőzést - volt hétgólos előnye is.

Ám rengeteg tiszta ziccert puskázott el a Szentgotthárd, így egy ideig meccsben tudott maradni a vendég. Összességében biztosan gyűjtötte be a kötelező győzelmet a házigazda. Junior: 37-35.