2017.03.19. 19:59

Nagyot bukott a Falco - A sereghajtó lepte meg a sárga-feketéket

Budapest - Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság 24. fordulójának zárómeccsén a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a sereghajtó MAFC vendégeként szenvedett kellemetlen vereséget.

A bentmaradásért küzdő hazai csapattól sérülés miatt Uros Duvnjak személyében egy kulcsember hiányzott.

MAFC-Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 75-67 (24-14, 16-21, 15-14, 20-18).

- Budapest, 700 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Török R., Szabó G., Vida J.

MAFC: Smith 30/6, Misek 1, Kovács Á. 10/3, Sihota 18/3, Lakits 3/3. Csere: Poscic 7, Polyák 6. Edző: Garai Péter.

Falco: Govens 23/6, Kovács P. 2, Váradi B. 10, Pustahvar 5/3, Zsigeranovics 15. Csere: Medford 8/3, Tóth N. -, Barham 2, Bognár 2. Edző: Szrecsko Szekulovics.

Az eredmény alakulása, 4. perc: 8-2. 9. perc: 20-12. 14. perc: 33-23. 20. perc: 40-35. 23. perc: 46-38. 27. perc: 46-45. 30. perc: 55-49. 34. perc: 61-58. 37. perc: 63-62. 39. perc: 73-66.

Kipontozódott: Sihota (37.), ill. Kovács P. (39.).

A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, öt budapesti pont után talált csak gyűrűbe a Falco. De a folytatásban is az agresszívan kosarazó, rohanós tempót diktáló MAFC irányította a meccset (4. perc: 8-2). A hazaiak futottak, és dobtak. Úgy tűnt, hogy a Falco lassan azért rendezi sorait, a védekezését, át is vette a vezetést (8. perc: 8-10). De csak egy pillanatra. Nem jöttek például a triplák a vasiaktól - de úgy összességében is akadozott a játék. A jól lepattanózó hazaiak könnyű gólokat értek el lerohanásokból. Kellett az időkérés Szekulovics mestertől (9. perc: 20-12). Így is tíz pontos fórral zárta az első etapot a MAFC. A folytatásban sem változott a játék képe: a házigazda szinte minden támadását ponttal zárta, míg a szombathelyi gárda nehezen került helyzetbe. Állandósult a MAFC biztos előnye (14. perc: 33-23). Váradi és Govens pontjai tartották életben a Falcót. Egészpályás letámadásra váltott a sárga-fekete gárda - mérsékelt sikerrel. Közben kezdett veszélyessé válni a hazai fór (17. perc: 39-27). A szombathelyiek első tripláját Govens jegyezte - a 18. percben. Viszont a Falco nagyon akart, küzdött becsülettel, így a nagyszünetig azért visszajött a meccsbe (20. perc: 40-35). Mindent elmond a vasiak dobóformájáról, hogy az első félidőben 11 alkalommal próbálkoztak távoltól, de csak egyszer ért célba a labda.

Fordulás után a MAFC gyorsan visszaállította tíz pont körüli előnyét (23. perc: 46-38). A Falco olykor közelített, de igazán nem tudott ráijeszteni ellenfelére - amikor nagyon kellett, valaki mindig betalált a másik oldalról. Lendületbe jött a sereghajtó, elhitte, hogy hosszú idő után végre ismét bajnoki meccset nyerhet. De a Falco nem akart kikapni, kitartóan üldözte ellenfelé. Medford triplája után már csak egy pont volt a a felek között (27. perc: 46-45). Ám ezúttal sem sikerült az áttörés, a rengeteg büntetőt dobó hazaiak ismét megléptek. Folytatódott az üldöző verseny (30. perc: 55-49). Zsigeranovics talált magára, zsinórban dobálta a pontokat, és faragta szorgalmasan a hátrányt (34. perc: 61-58). Elkapta a ritmust a Falco, időt kért a MAFC. Nagyot küzdöttek a csapatok, minden egyes labdáért komoly csata dúlt. A házigazda pedig foggal, körömmel őrizte soványka előnyét (37. perc: 63-62). Jött két extra tripla a hazaiaktól. Dobniuk kellet a szombathelyieknek is - de ezen az estén a dobások nem mentek. Fogyott az idő (39. perc. 73-66), a Falco pedig nem tudott újítani. Kikapott. Az eredmény talán meglepő, de reális, a szombathelyiek végig futottak az eredmény után, sokat hibáztak.