2017.04.02. 19:40

Helytállt a Viktória a bajnok Ferencváros elleni meccsen

Szombathely - A női felsőházi labdarúgó NB I. második fordulójában a Viktória FC hazai pályán 3-0-ra kikapott a bajnoki címvédő FTC-től.

Viktória FC-Ferencvárosi TC 0-3 (0-2). - Szombathely, Király Sportlétesítmény, 100 néző, női felsőházi labdarúgó-mérkőzés, 2. forduló, vezette: Lapath.

Viktória FC: Császár - Harsányi, FÖRDŐS, Balogh, Kun - Csidei, Fábián, Siklér (Kopcsándi, 55.) - Kiss Zs. (Horváth V., 81.), NAGY V., Magyarics. Edző: Csordás Csaba.

FTC: Samu - Szeitl, Csiki A. (Vidovenyecz, 46.), Mosdóczi, - Cankovic, Bognár, FENYVESI, Nagy Á. - BULATOVIC, Zlidnis (Csigi, 58.), EBERE (Zágor, 65.). Edző: Dörnyei Balázs.

A fiatal Nagy Vanessza (feketében) bátran, harcosan játszott
Fotó: Szendi Péter

Hamar, már a 9. percben egy potyaízű góllal vezetést szerzett az FTC a rengeteg kulcsemberét nélkülöző Viktória ellen. Ezt követően a hazaiak három ziccert is kidolgoztak, ám ezek mind kimaradtak. A Viktória remekül küzdött a bajnoki címvédő ellen, de a félidő lefújása előtt nem sokkal már kettőre növelte előnyét a vendéggárda.

Szünet után nagyobb nyomás alá helyezte a hazaiakat az FTC, ám Bulatovic gólján kívül csak kisebb lehetőségei adódtak, komoly helyzetet nem tudott kidolgozni. A szombathelyiek átlövésekkel próbálkoztak és bátor játékukkal nyílttá tették a mérkőzést. Összességében ha 0-1 után a vasi csapat jobban sáfárkodik lehetőségeivel, másként is alakulhatott volna a találkozó. Gólszerzők: Bulatovic (2), Ebere.

Csordás Csaba: - Örülök, hogy fiataljaink ismét remekül helytálltak, erre lehet építkezni. Már vágom a centit, várom, hogy sérült játékosaink visszatérjenek, velük még elérhetjük céljainkat.

A másik mérkőzésen: Győri ETO-MTK 1-1.