2017.05.30. 14:20

Rezegtek a hálók a megyei II. szombathelyi csoportjának mérkőzésein

A 29. fordulóval folytatódott a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság a szombathelyi csoportban - meglehetősen gólerős teljesítménnyel rukkolt elő néhány csapat.

A Vasszécseny bajnokként sem lassít, Gyöngyöshermánból is elhozta a három pontot. A Spari az Újperintet, a Ják a Felsőcsatárt gázolta el - így folytatják versenyfutásukat az ezüstéremért. A Tanakajd sem spórolt a gólokkal a Táplán ellen. A Szentpéterfa alsóházi rangadót nyert Toronyban. A Balogunyom Gencsapátiban is bizonyította, hogy igazán jó formába lendült a szezon végére. A Söpte magabiztosan verte a jó szezont futó Sét.

Gyöngyöshermán-Szentkirály-Vasszécseny 2-3 (1-2)

Szombathely, vezette: Boda Gy.

Gyöngyöshermán: Káldi - Szilvágyi, Horváth Á., Kirchmajer, Hegedűs, Nardai, Szép, Tima, Tóth Zs., Sturm (Németh Sz.), Varga D.

Vasszécseny: Farkas B. - Pongrácz Zs., Horváth D., Viszked B., Horváth Sz., Balázs (Bori), Kőműves, Pongrácz D. (Horváth G.), Horváth Á. (Valastyán), Vadász, Viszked P. (Devecseri).

Gólszerzők: Szép, Nardai, ill. Horváth Sz., Viszked B., Pongrácz Zs.

Gencsapáti-Balogunyom 2-3 (1-2)

Gencsapáti, 80 néző, vezette: Sály K.

Gencsapáti: Lőrincz D. - Molnár B., Varga D., Plajszer, Vincze (Domján), Vida, Komáromi (Bernáth), Buday, Lőrincz T., Szigetvári, Pintér.

Balogunyom: Zámbó - Hajós, Szén, Homor M., Kiss M., Kalmár, Böle (Für), Homor D., Dávid, Fábián (Németh Á.), Papp M.

Gólszerzők: Varga D., Pintér, ill. Kalmár, Hajós, Kiss M.

A vendégek már a mérkőzés elején vezetést szereztek. A hazai csapat nem találta a ritmust, de a félidő közepén sikerült az egyenlítés. Aztán még a szünet előtt a vendégek ismét gólt szereztek. A második félidőben erős nyomás alatt volt a balogunyomi kapu, sorra jöttek a hazai helyzetek, de gólt ismét a vendégek szereztek. A Gencsapáti viszont nem adta fel hamar válaszolt. Az utolsó 20 percben mindkét csapat előtt adódott gólszerzési lehetőség, de a kapuba már találtak be a csapatok.

Torony-Szentpéterfa 2-3 (1-1)

Torony, 100 néző, vezette: Papp J.

Torony: NÉMETH Á. - Binger, Szabó G., LEIDL (Takács), Kiss G. (Kmetyó), BARTA, Nagy B., BAKUCZ, Karcsics, DANKOVICS, JUHÁSZ.

Szentpéterfa: Páll Sz. - Leidli, TÖRÖK, Tóth G. (Kajáry), Kovács B. (SOMFALVI CS.), Wágner R., Csordás (Azoitei), TÓTH SZ., GAÁL R., WÁGNER SZ., Jurasits.

Gólszerzők: Barta, Szabó G., ill. Azoitei (2), Tóth Sz.

Kiállítva: Nagy B. (30., Torony).

A hektikus mérkőzésen a több száz NB I-es meccs rutinja döntött a vendégek javára.

Ják-Felsőcsatár 6-0 (1-0)

Ják, 200 néző, vezette: Bedi T.

Ják: Matyi - Svob (Barbalits), Dobos Á., Czeglédy (Tóta), Máté D., Mészáros G., Mészáros T., Kóger, Vad, Máté Á., Mészáros B. (Iszak).

Felsőcsatár: Kossuth - Gerencsér, Csoknyai, Cobzaru, Kiss M., Tóth A. (Kiss G.), Krancz, Kopácsi, Schmalzl, Böhm, Horváth L.

Gólszerzők: Mészáros T. (3), Máté Á. (2), Máté D.

Az első félidőben a hazai csapat kezdett jobban és egy szép góllal vezetést is szerzett. A találat után a vendégek szervezetten, taktikusan játszottak. Az első félidőben a játékvezető zavarodottan, rosszul vezette a mérkőzést, a második játék részben viszont kifogástalanul - ami érthetetlen. A jáki csapat a második félidőben szemre is tetszetős játékkal kápráztatta el népes szurkolótáborát, biztosan nyert. A hazai együttesbőlmindenki jó teljesítményt nyújtott.

Újperint-Spari 0-8 (0-0)

Szombathely, 60 néző, vezette: Bazsó F.

Újperint: Janzsó - Polhammer, Baranyai (Maurer), Tóth M., Tóth D. (Pungor), Tóth K. (Rudolf), Szekeres, Varga A., Molnár D., Horváth D. (Horváth B.), Mészáros.

Spari: Biró (Lobozár) - Dienes, Neubauer, Varga B., Pulai, Tóth A., Varsányi, Kelemen, Majtényi, Németh V., Németh R. (Horváth Z.).

Gólszerzők: Neubauer (4), Pulai (2), Varsányi (2).

Újperint-Spari 0-8. A hazaiak játékos-edzője, Baranyai László (balról) üldözi a vendégek támadóját, a végül két gólig jutó Varsányi Norbertet

A 60. percig döntetlen állást mutatott az eredményjelző. A következő időszakban több hazai futballista is megsérült, így megbomlott az Újperint egységes játéka, amit a gyorsan, motiváltan játszó Spari kihasznált. A hazai csapat jobbulást kíván a vendégek szintén megsérülő kapusának.

Tanakajd-Tápláni KSK 8-1 (2-0)

Tanakajd, 150 néző, vezette: Szabó P.

Tanakajd: Preiczer - Könczöl Sz., Marcz M., Kölkedi D., Marcz G., Orsós G. (Tóth A.), Csidei, Orsós J., Sebestyén, Könczöl B., Komáromi.

Táplán: Farkas G. - Horváth E., Hajmási (Szajkó), Badics (Fürdős), Kovács B., Káldi, Rajzinger, Jantos, Polgár, Kasza, Virág.

Gólszerzők: Komáromi (2), Marcz G. (2), Könczöl B. (2), Kölkedi D., Káldi (öngól), ill. Jantos.

A hazai csapat hozta a kötelezőt.

Zanat-Bozsok 1-1 (0-0)

Szombathely, vezette: Horváth P.

Zanat: SZALAY - LAKATOS ZS., SCHMIDT, Szabó Z. (Pék), GYURÁCZ, Tancsics (Bárdics), HORVÁTH G., Iszak, Lakatos T., Kovács G., Putz.

Bozsok: Miklós - Bigner, Iker, Dévényi, Kovács P., RADICS, Rapi, Tompek, Szalai (Tóth G.), Kiss M., Németh D. (Tóth Á.).

Gólszerzők: Lakatos Zs., ill. Radics.

Első félidő és a második eleje is úgy eltelt, hogy szinte semmi nem történt. Vendégek erőtlenül támadgattak, míg a hazaiak lassították a játékot. A kapuk nem forogtak veszélyben. Majd egy véleményes bozsoki büntető, amit kivédett a zanati kapus, megváltoztatta mérkőzést. A Bozsok szép támadás végén szerzett gólt. A folytatásban a hazai gárda mindent egy lapra téve támadott az egyenlítésért - a vendégek előtt kontrából több lehetőség is adódott ekkor. Változatos, focira emlékeztető utolsó 20 percet mutattak be a csapatok. Hosszabbításban pedig a hazaiaknak sikerült bekotorniuk az egyenlítést jelentő gólt. Összességében igazságos pontosztozkodás lett a vége ennek a könnyen felejthető mérkőzésnek.

Söpte-Honvéd Sé 4-1 (2-0)

Söpte, 80 néző, vezette: Bereczky Cs.

Söpte: Konetsny - Nyul (Kiss B.), Szakács (Pereszteghy), Varga Cs., Kovács E., Orbán, Kovács Zs., Tamás, Kovács Zs., Varga A., Szakály.

Sé: Földi - Balogh D., Séfer, Kovács K., Werderits (Berta), Farkas P., Fichtacher, Parti (Molnár B.), Soós, Kiss P., Sümegi (Deutsch-Szalai).

Gólszerzők: Kovács E. (3), Tamás, ill. Sümegi.

Sportszerű mérkőzésen, kiváló játékvezetés mellett a hazaiak Kovács Erik vezérletével magabiztos győzelmet arattak a mezőnyben jól és szervezetten játszó séi együttes ellen.