2017.05.15. 17:25

Negyedik lett a SZAK-SI, a CVSE II. több mint ötórás csatában maradt alul

Utolsó bajnokiján aratott győzelmével a SZAK-Sportiskola NB I-es női asztalitenisz-csapata a negyedik helyet szerezte meg a nyugati csoportban.

SZAK-Sportiskola-Hévízi SK 13-5

Szombathely, NB I-es női asztalitenisz-mérkőzés.

Páros: Benkő, Beke-Szabó D., Szalai 2:3, Rónafalvi, Schreiner-Ábrahám, Szabó L. 3:0 (1-1). Egyéni, 1. forduló: Benkő-Ábrahám 3:0, Beke-Szalai 3:2, Rónafalvi-Szabó L. 3:0, Schreiner-Szabó D. 3:2 (5-1). 2. forduló: Benkő-Szalai 2:3, Beke-Szabó L. 3:0, Rónafalvi-Szabó D. 3:2, Schreiner-Ábrahám 0:3 (7-3). 3. forduló: Benkő-Szabó L. 3:0, Beke-Szabó D. 1:3, Rónafalvi-Ábrahám 3:0, Schreiner-Szalai 3:0 (10-4). 4. forduló: Benkő-Szabó D. 3:2, Beke-Ábrahám 1:3, Rónafalvi-Szalai 3:1, Schreiner-Szabó L. 3:0 (13-5).

A női NB I. utolsó két fordulójában szabadnaposak lesznek a szombathelyiek, így a Hévíz ellen zárták a szezont. Az egyik párost megnyerték, az első egyéni körben viszont mind a négy meccset, így 5-1-re elhúztak. Innen már a 15. évében járó Rónafalvi Petra vezérletével simán nyertek a SZAK-osok, akik győzelmükkel az utóbbi évek legelőkelőbb helyezését érték el, negyedikek lettek. Győzött: Rónafalvi 4, Benkő 3, Schreiner 3, Beke 2, Rónafalvi-Schreiner páros, illetve Ábrahám 2, Szalai 1, Szabó D. 1, Szabó D.-Szalai páros.

A 15. évében járó Rónafalvi Petra volt a SZAK-osok vezére, egy páros és négy egyéni győzelmet aratott Fotó: Szendi Péter

PTE-PEAC II.-Celldömölki VSE-Swietelsky II. 10-8

Pécs, NB I-es férfi asztalitenisz-mérkőzés.

Páros: Gálosi, Orosz-Iván, Baranyai 0:3, Faragó, Bihercz-Both O., Both L. 3:2 (1-1). Egyéni, 1. forduló: Orosz-Iván 3:2, Gálosi-Baranyai 3:1, Bihercz-Both L. 3:2, Hőgye-Both O. 1:3 (4-2). 2. forduló: Orosz-Baranyai 3:1, Gálosi-Both L. 3:1, Bihercz-Both O. 3.2, Hőgye-Iván 1:3 (7-3). 3. forduló: Orosz-Both L. 2:3, Gálosi-Both O. 2:3, Bihercz-Iván 2:3, Hőgye-Baranyai 3:1 (8-6). 4. forduló: Orosz-Both O. 1:3, Gálosi-Iván 3:2, Bihercz-Baranyai 2:3, Hőgye-Both L. 3:2 (10-8).

Rekordhosszúságú, öt és negyed órás csatát vívott a két élvonalbeli klub hasonló já-tékerejű II. csapata. Az első egyéni fordulóban előnybe kerültek a hazaiak, a másodikban már 7-2-re is vezettek - mert az addigi négy ötjátszmás mérkőzés mindegyikét megnyerték. Aztán három döntő szettes csatában a celliek kerekedtek felül, 7-6-ra felzárkózva. Az utolsó körben 8-7 után további három meccs is nagyon kiélezett, ötszettes volt; és miután ebből kettő a pécsieké lett, a maratoni küzdelem végén ők örülhettek. Győzött: Gálosi 3, Orosz 2, Bihercz 2, Hőgye 2, Faragó-Bihercz páros, illetve Both O. 3, Iván 2, Baranyai 1, Both L. 1, Iván-Baranyai páros.