2017.08.08. 16:35

Napsütéses Rába-úszás Ostffyasszonyfán

OSTFFYASSZONYFA - Az ország minden részéről, sőt még külföldről is érkeztek úszók az Arrabo Szabadidősport Egyesület által szervezett 29. Rába-úszásra.

Remek idő, kellemes, 26 fokos víz fogadta a hagyományos, immár 29. Rába-úszás résztvevőit. Összesen 83-an álltak rajthoz az Uraiújfalu és Ostffyasszonyfa közötti Ragyogó-hídnál, a cél a nicki műgát volt. Nemcsak Vas megyéből, hanem Budapestről, Gödről, Miskolcról, sőt az Egyesült Államokból és Ausztriából is érkeztek versenyzők. Megyénkből mintegy húszan neveztek, s csakúgy, mint valamennyi korábbi versenyen, ezen is elindult a körmendi Kunovics László. A legfiatalabb versenyző a 11 éves Várday Márton, a legidősebb a nagypapája, a 79 éves Várday György volt.

Elsőként a nagyatádi Ősz Tibor 1.05-ös idővel ért célba, a második Fenyvesi Zsolt (Budapest), a harmadik a szombathelyi Balogh Barnabás lett.

A Rába alacsony vízállása miatt a táv elején gyalogoltak, később már úsztak a versenyzők Fotó: Unger Tamás