2013.09.29. 18:25

4. Horváth Zoltán Emléktorna: győzött a Falco KC

Szombathely - A házigazda, mindhárom nap remekül teljesítő Falco KC Szombathely kosárcsapata nyerte a Horváth Zoltán Emléktornát.

A felkészülési kosárlabdatorna nyitónapján, pénteken az Oberwart a Zalaegerszeget (79-63), a Falco KC pedig a Paksot (91-70) győzte le. Szombaton Falco–ZTE, Oberwart–Paks volt a program.

Falco KC Szombathely–Zalakerámia ZTE KK 92-73 (25-19, 23-23, 28-15, 16-16)

Szombathely, 400 néző, vezette: Sabáli L., dr. Magyari, Török Z.

Falco: Tomics 11/3, Timberlake 11, Will 11/3, Zagorac 18/6, Szabó M. 8. Csere: Perl 8, Harazin 8, Simon L. 9, Simon K. 2, Bakk 3/3, Bognár –, Bazsó 3. Edző: Bencze Tamás.

ZTE: Boston 7/3, Plumb 15, Gáspár 4, Safford 15/3, Lekli 7. Csere: Kámán 4, Kertész 7/3, Kovács Á. 9/3, Koma 4, Czinger 1, Kerkai -, Velkey -. Edző: Völgyi Péter.

Az első perctől a frissen pörgő Falco akarata érvényesült, de a vendégek tartották a lépést (20. perc: 48-42). Fordulás után viszont remek, játékkal tért vissza a szombathelyi gárda, 20 pont körüli fórra tette szert, korán eldöntötte a meccs sorsát (30. perc: 76-57). Az utolsó negyedre nem maradt izgalom. A házigazda így visszavágott szomszédvári riválisának a Göcsej Kupa döntőjében elszenvedett vereségért.

Oberwart–Atomerőmű SE 69-82 (19-29, 16-21, 17-13, 17-19-)

Szombathely, 100 néző, vezette: Tóth K., Esztergályos R., Németh A.

ASE: Kovács Á. 20/12, Medve 5/3, Körtélyesi 11/6, Szabó Zs. 16/9, Tóth Á. 7. Csere: Eilinsfeld 14, Kerpel-Fronius –, Illés –, Baki 9/9. Edző: Dzunics Braniszlav.

A színmagyar csapattal kiálló, motivált, jól dobó Paks nagy küzdelemben csikarta ki a győzelmet.

A tornát vasárnap a Paks– ZTE és az Oberwart–Falco meccs zárta.

Atomerőmű SE–ZTE KK 93-64 (23-19, 26-16, 19-17, 25-12)

Szombathely, 100 néző, vezette: Sabáli L., Németh A., Esztergályos.

ASE: Kovács Á. 12/12, Kerpel-Fronius 5/3. Baki G. –, Eilingsfeld 12, Tóth Á. 13. Csere: Jones 7, Vaughn 6, Szabó Zs. 23/12, Baki Á. 10/6, Illés –, Antóni 5/3.

ZTE: Kertész 6, Gáspár 6, Kovács Á. 16/6, Kámán 13/9, Koma 4. Csere: Puszta 11/3, Czinger 3, Kerkai –, Velkey 5/3, Kiss –.

Mindkét csapatból több játékos hiányzott, de a Paks lényegesen jobb erőt képviselt a sok fiatalt felvonultató ellenfelénél, könnyedén nyert.

Oberwart–Falco KC Szombathely 83-102 (22-24, 19-22, 13-24, 29-32)

Szombathely, 400 néző, vezette: Tóth K., Török Z., dr. Magyari T.

Falco: Tomics 9/3, Timberlake 16, Will 10, Zagorac 17/3, Szabó M. 9. Csere: Bognár 7/3, Perl 8/6, Harazin 16, Simon L. 4, Bakk –, Simon K 5/3, Bazsó 1.

Oberwart, legjobb dobók: Zeglinski 26/12, Detrick 19/6.

Az öt légióst felvonultató osztrák csapat nem tisztelte a házigazdát, kemény harcra kényszerítette (5. perc. 11-11). Az első, küzdelmes félidőben általában a Falco vezetett néhány ponttal, de az Oberwart ott loholt a nyomában (20. perc: 41-46). Fordulás után azonban felpörgették a tempót a szombathelyiek, rákényszerítették saját játékukat az ellenfélre, megléptek (24. perc: 44-55). Az Oberwart nem tudta tartani a tempót (30. perc: 54-70.). Az utolsó etapban pedig már örömjátékkal (37. perc: 75-91) rukkolt elő a Falco.

A Falco kiszolgálta a szurkolóit, százszázalékos teljesítménnyel nyerte meg az emléktornát.

Végeredmény: 1. Falco, 2. Atomerőmű, 3. Oberwart, 4. ZTE.

A 4. Horváth Zoltán Emléktorna mindhárom különdíj szombathelyi kosarashoz került. A torna legjobb játékosa (MVP) a 68 IBM-pontig jutó Chad Timberlake lett. A legjobb hazai játékosnak Zeljko Zagoracot választották az edzők. A legjobb centernek pedig Szabó Miklós bizonyult.