2014.07.16. 18:25

A franciák ellen is nyert a férfiválogatott

A magyar férfiválogatott a spanyolok után a franciákat is legyőzte a hazai rendezésű vízilabda Európa-bajnokságon. A női együttes első csoportmeccsén kikapott. A világbajnoki címvédő magyar válogatott a vártnál nehezebben győzte le a francia együttest második mérkőzésén, kedden este.

Magyarország–Franciaország 12-7 (2-2, 2-1, 5-1, 3-3). A magyar góldobók: Varga Dániel 3, Madaras 2, Varga Dénes, Hárai, Tóth, Vámos, Hosnyánszky, Erdélyi, Decker Á. 1-1

Az első két negyed még nem tükrözte a valódi erőviszonyokat, a harmadikban azonban már saját fordulatszámukon pörögtek a magyarok. Az utolsó játékrészben már 11-4-re is vezettek Madarasék, végül öt gólra mérséklődött a különbség.

A B csoportban kedden Szerbia 12-7-re győzte le Németországot, Spanyolország bravúros 8-8-as döntetlent ért el Horvátország ellen.

A csoport állása: 1. Szerbia 6, 2. Magyarország 6, 3. Horvátország 4, 4. Spanyolország 1, 5. Németország 0, 6. Franciaország 0.

A magyar csapat csütörtökön 20.30-tól (M1) játssza a szerbek elleni rangadót.

Az Eb nyolccsapatos női mezőnyében első csoportmeccsén egy góllal kikapott a magyar válogatott.

Hollandia–Magyarország 12-11 (3-3, 3-3, 4-3, 2-2). A magyar góldobók: Keszthelyi 3, Szücs, Kisteleki H., Kisteleki D. 2-2, Antal, Tóth 1-1.

„Tizenkét kapott góllal nem lehet mérkőzést nyerni a jobb csapatok ellen, magunknak tettük nehézzé ezt a találkozót, ezzel pedig a további utunkat is" – nyilatkozta Merész András szövetségi kapitány. Az A csoport másik mérkőzésén: Görögország– Nagy-Britannia 9-7.

A magyar lányok legközelebb pénteken 17.30-kor (M1) játszanak a görögökkel.