2009.04.07. 02:27

A Gravitáció csapata arany-, a Répcelak már ezüstérmes

Pécs - Túlteljesítve célkitűzését, idegenbeli győzelmével bebiztosította újabb ezüstérmét a Répcelak NB I-es férfi tekecsapata.

Gergácz Zoltán

Sztráda 92 PTSE-Répcelaki SE 2:6 (3325:3362). - Pécs, NB I-es férfi tekemérkőzés.

Sztráda: Kovács Gy. 525, Borbás 561, Sáska 549, Sághy 570, Kemsei 581, Balog 539. Játékos-edző: Kovács György.

Répcelak: Gosztola 577, Farkas 550, Marton 585, László 545, Gombos 553, Tátrai 552. Edző: Kiss Zsolt.

A vasiak számára jól indult a mecsekaljai kiruccanás: a nyitópárban mindkét egyéni pontot begyűjtötték, és elhúztak 41 fával. A folytatásban Marton szállította a harmadik pontot, s nagyszerű eredményének köszönhetően újabb 11 fával nőtt a répcelakiak előnye. A finis a tabella negyedik helyén álló pécsieknek sikerült valamivel jobban, de a vendégek győzelme nem forgott veszélyben. - Ifi: 1:3 (1005:1041). Bodonyi 512, Janzsó 493, illetve Bedi G. 585, Bedi K. 456 fát ütött.

Bár a záróforduló még hátravan a 2008/2009-es bajnokságból (április 18-19.), annak eredménye már nem befolyásolja a vasi csapatok helyezését. A bajnoki címet a Gravitáció szerezte meg a Répce-lak előtt.