2009.12.23. 03:26

A Haladás nyerte az NB I/B-s megyei sakkrangadót

Nagy csatában vendégsiker született az NB I/B-s sakk csapatbajnokság megyei rangadóján.

MTI/AP

Alsószölnök-Haladás VSE II. 5:7. - Alsószölnök, NB I/B-s sakk csapatbajnoki mérkőzés.

Nem mindennapi eseménnyel indult a megyei rangadó. A hivatalos, 10 órás kezdésre a szombathelyi csapatból egyetlen játékos sem érkezett meg a helyszínre, ám a szabályokhoz túl mereven ragaszkodó versenybíró, Jelencsics József megindította az órákat. A Haladás cseh légiósainak ugyanis a vasi megyeszékhelyre érve lerobbant az autója. Kis várakozás után a 12 fős gárdából nyolcan útra keltek, ám a zord útviszonyok miatt ők is 20 percet csúsztak.

Négyen pedig bíztak abban, hogy a járgány megjavul. De ez nem jött össze, így végül Ruck Tamás segédletével az egyórás várakozási idő letelte előtt két perccel estek be a terembe. De a tetemes időhátrányba kerülő kvartettet ez sem zavarta meg: 3,5 pontot szerezve alaposan kivették részüket a vendégcsapat sikeréből. - Győzött: Zámodics F., Makk N., Horváth I., illetve Rachela, Farkas, Magyar, Petényi, Rövid.

Döntetlennel végződtek a Gjuran-Nagy G., Buzeti-Ruck T., Vucka- Babos és a Zámodics P.-Horváth R. partik.

A Pannon-Power Pécs- Sárvár SC találkozót későbbre halasztották.