2009.05.06. 02:28

A sárvári kézisek javítottak pozíciójukon

Körkép - A Sárvár NB II-es női kézilabdacsapata a soros bajnokiját megnyerte, az előrehozottat - akárcsak a Körmend - elvesztette.

Gergácz Zoltán

Sárvári Kinizsi-Győrújbarát 27:22 (12:11). - Sárvár, 100 néző, vezette: Heigli, Kronavetter.

Sárvár: TAKÁCS - KERTÉSZ 2, BŐSZE 4, PUPP 3, ZSOHÁR 5/3, GOLOVKO 8/5, VARGA E. 4. Csere: Fonyó (kapus), Fehér, Molnár, Varga D., Soós 1, Pártli. Edző: Vilics Tamás.

Hazai találattal indult a mérkőzés, ám a vendégek gyorsan a sárváriak tudtára adták, hogy nem csupán városnézésre érkeztek. A 20. percig felváltva estek a gólok (7:7), majd a hazaiak kerültek lépéselőnybe. A második játékrészben emberfogásra tért át a Győrújbarát, s ezzel okozott némi zavart a sárváriaknak. De a hazaiak megoldották a feladatot, és küzdelmes mérkőzésen megérdemelten tartották otthon a két pontot. - Ifi: 18:17. Ld.: Soós 6, Bősze 5.

Tapolca SE-Körmendi DMTE 41:25 (17:11). - Tapolca, 50 néző, vezette: Marczinka, Miksó.

Körmend: Seiler - Kiskós 1, Tóth 6, Balogh 6/1, Németh 1, Szoták 4, Nagy. Csere: Dévai A. (kapus), Dévai K. 4, Sály 3. Játékos-edző: Kiskós Kitti.

A körmendiek nem tudták átmenteni elmúlt heti jó játékukat. A tabella első felében lévő hazaiak a mérkőzés elejétől uralták a találkozót a főleg védekezésben gyengélkedő körmendiek ellen, és könnyedén gyűjtötték be a két pontot. - Ifi: 24:18 (8:10). Ld.: Szoták 9, Herczeg, Nagy 3-3.

Győri ETO KC III.-Sárvári Kinizsi 31:30 (20:10). - Győr, 100 néző, vezette: Heigli, Kronavetter.

Sárvár: Takács - Kertész 1, Bősze 2, Pupp 6, Zsohár 7, Golovko 8, Varga D. Csere: Bátorfiné (kapus), Varga E. 3, Soós 3, Molnár, Fehér. Edző: Vilics Tamás.

Az első tíz perc kiegyenlített küzdelmet hozott (5:5), majd a győriek más sebességfokozatba kapcsolva jelentős előnyre tettek szert. Szünet után egy más felfogásban játszó Kinizsi lépett a pályára. Fokozatosan ledolgozták tetemes hátrányukat, és az előrehozott mérkőzésen kevésen múlott a meglepetés.