2016.01.10. 17:53

A sima bajnoki után kedden Szuperliga-negyeddöntőt játszik a CVSE

Eger - A férfi asztalitenisz Extraliga első tavaszi fordulóját idegenben kezdte a Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka együttese - és 7-0-ra nyert.

Egri COOP SC- Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka 0-7.

- Eger, férfi asztalitenisz Extraliga-mérkőzés.

Páros: Pálosi, Timafalvi-Fazekas, Ecseki 2:3 (-7, 9, -6, 7, -2). (0-1). Egyéni, 1. forduló: Pálosi-Lindner 0:3 (-9, -7, -4), Bari-Fazekas 0:3 (-6, -7, -6), Timafalvi-Ecseki 0:3 (-10, -6, -5) (0-4). 2. forduló: Pálosi-Fazekas 0:3 (-9, -6, -7), Timafalvi-Lindner 1:3 (-1, 9, -4,-6), Bari-Ecseki 0:3 (-2, -7, -4) (0-7).

Az őszi első fordulóban 6:2-re végzett a hatszoros bajnok celli csapat az egriekkel. Az idegenbeli visszavágón viszont már egyetlen meccs erejéig sem hagyták kibontakozni a tabella nyolcadik helyén álló Egert a jelenleg harmadik vasiak. Csupán a páros alakult szorosan, de a döntő játszmában már nagyon könnyen kerekedtek felül Fazekasék. A kilenc helyett elég volt hat egyéni meccset lejátszani, melyek során csak egyetlen szett után volt örömre oka a hazaiaknak. Győzött: Lindner 2, Fazekas 2, Ecseki 2, Fazekas-Ecseki páros.

A héten két tétmeccs is vár a CVSE csapatára: kedden 18 órától Bécsben játssza Ausztria U21-es válogatottja ellen a Klubcsapatok Szuperligája negyeddöntőjének első mérkőzését. Pénteken pedig hazai extraligás rangadó lesz az alsósági sportcsarnokban (17.00). A szintén a bajnoki Final  Fourra pályázó, a tabellán negyedik Szeged lesz a vendég.