2012.12.05. 21:12

A Vasassal játszott kupameccset a HVSE-SZoESE

Szombathely - A papírformának megfelelően a címvédő Vasas Óbuda nyerte a HVSE-SZoESE női röplabdacsapata elleni Magyar Kupa nyolcaddöntőt.

A négyszeres bajnok, kilencszeres kupagyőztes  mindkét sorozatban címvédő  Vasas volt az NB II-es vasiak ellenfele. Az első két szettben a hazaiak önmagukhoz képest nem játszottak rosszul. Az első játszmában a nem teljes kerettel érkezett fővárosiak 16-16 után tudtak ellépni (25-20), a másodikban rögvest vezetést szereztek, de az egyetemisták jó sáncokkal és ütésekkel felzárkóztak. A végjáték viszont a Vasasé volt (25-18). A vendégek nagy lendülettel kezdték a harmadik játékrészt, s magabiztosan zárták le a nyolc közé jutásról döntő találkozót (25-7).

Haladás VSE-SZoESE-Vasas Óbuda 0:3 (20, 18, 7)

Szombathely, női röplabda Magyar Kupa nyolcaddöntő, vezette: Barabás, Prukner.

HVSE-SZoESE: Koronczai, Szalontai P., Tóth L., Szalontai E., Erdősi, Werkman. Csere: Horváth M. (liberó), Lukács, Károly. Edző: Bodzer Attila.

Bodzer Attila:  Két jó és egy rossz szett  számunkra egy jó edzőmérkőzés volt.