2009.03.24. 03:27

A végjátékban megremegett a Haladás VSE női röplabdacsapata

Eger - Győzelmi lehetőséget szalasztott el a Haladás VSE női röplabdacsapata a közvetlen rivális Eger otthonában.

Eger: IMREH, Dobos, JUHÁSZNÉ, Petrás, Kovács B., Kovács E. Csere: Dancs (liberó), Kolman, Róth, Tóth. Játékos-edző: Juhászné Tóth Mária.

Haladás: Rédei, Kecskés, Simon, Rácz, Király, ZALAVÁRI. Csere: Sipos (liberó), Lazáry, Tóth A. Edző: Koltai Miklós.

A színvonalas mérkőzésen a szombathelyiek nagy elánnal kezdtek, ütésben és sáncban is ellenfelük fölé nőttek (22:25). A hazaiak a nyitásban voltak jobbak, de a második szettben 22:24-ig a vasiak akarata érvényesült. Sajnos a döntő pillanatokban - talán a nagy tét súlya alatt - buta hibák miatt kicsúszott a kezükből a játszma (26:24). A fiaskó hatása kihatott a következő játékrészre is, ami szintén az egrieké lett (25:17). A negyedik szettben sikerült a padlóról felállni és egyenlíteni (19:25). A döntő szett azonban a rutinosabb Egeré lett (15:7), így a Haladásnak már csak matematikai esélye van a bentmaradásra.

Koltai Miklós: - A fiatal, kivéreztetett csapatunk a tét súlyát nem tudta elviselni.

Kalocsa-Tatabánya 3:0.