2006.09.09. 02:29

A világdöntőre utazott Pars

Stuttgart (he) - Tegnap utazott el idei utolsó nagy versenyére Pars Krisztián. A Dobó SE kalapácsvetője az Atlétikai Világdöntőn (WAF) vasárnap 13.30-kor kezd.

Mórocz Zsolt

Sorrendben a negyedik világdöntőre készül az atlétikai világelit; szombaton és vasárnap Stuttgart lesz a házigazdája a 41 olimpiai és világbajnokot, illetve világcsúcstartót felvonultató viadalnak, amelynek győztesei 30, második helyezettjei 20, bronzérmesei 12 ezer dollárral gazdagodnak, de még a nyolcadikaknak is jut 4 ezer.

A férfi kalapácsvetők nyolcas mezőnyében harmadszor lehet ott Pars Krisztián is (Szombathelyen tavalyelőtt bronzérmes, tavaly negyedik lett), aki ugyan csak a hatodik helyen zárt a nyári, göteborgi Európa-bajnokságon, de a mostani hét riválisából idén hatot győzött már le, csak az utoljára július 26-án versenyző japán Murofusit nem.

- Heten - Ziolkowski, Murofusi, Tyihon, Karjalainen, Gyevjatovszkij, Esser és én - pályázunk a dobogós helyekre egyforma eséllyel - mondta elutazása előtt a 24 éves kalapácsvető. - Csak Charfreitag van leszakadva tőlünk. Az elmúlt hetekben jól ment nekem, tudom, most mindenki legalább 80 métert vár tőlem. Nehéz lesz, de megpróbálom.