2012.04.26. 02:27

A VSA és a HVSE-SZoESE röpösei is győztek

Mindkét szombathelyi NB II-es női röplabdacsapat nyert az elmúlt hétvégén - a HVSE-SZoESE nagy csatában.

Vasi Sport Akadémia-Ajkai Röpisuli 3:0 (14, 17, 20). - Szombathely, NB II-es női röplabda-mérkőzés, 50 néző, vezette: Vasák, Horváth.

VSA: Németh, Takács, Mikos, Simon, Kiss, Benesóczky. Csere: Sipos (libero), Tóth E., Gőczi, Varga, Fülöp. Edző: Mucsi Péter.

A tabellán már biztos második VSA és ötödik Ajka tétnélküli mérkőzésén motiváltan játszott mindkét csapat. Folyamatosan húzott el a magassági fölényben lévő, nagyobb ütőerejű és jól nyitó hazai gárda (25-14). Szombathelyi fölénnyel indult a második játékrész, de a mezőnyben kiválóan védekező ajkaiak felzárkóztak (15-13). Innen viszont már nem termett nekik babér (25-17). A harmadik szettben a rontott nyitások miatt a VSA-nak kellett a vendégek után eredni, de a jó sáncokkal és támadásokkal ismét felülkerekedtek a hazaiak (25-20). Junior: 3:0 (-17, 23, 12, 24).

Közgáz SC-Haladás VSE-SzoESE 2:3 (-18, 22, 23, -19, -14). - Budapest, NB II-es női mérkőzés, vezette: Jámbor, Nagy.

HVSE-SZoESE: Koronczai, Szalontai E., Tóth, Kele, Szalontai P., Werkman. Csere: Horváth (liberó), Bodovics. Edző: Bodzer Attila.

Jobban kezdett a harmadik helyen álló szombathelyi gárda, s előnyét végig megtartotta (18-25). A második és harmadik játszmát nagy küzdelemben a tabellány negyedik lelkes Közgáz nyerte (25-22, 25-23). Már úgy tűnt, hogy a vasiak nem tudnak újítani; de a negyedik szettben 11-12 után fordult a kocka, a javuló mezőnymunka és pontos támadások meghozták az eredményt (19-25). A rövidített, döntő játszma félidejéig felváltva estek a pontok. Koronczai két jó nyitásával indult a rövidített játékrész. Ezután felváltva estek a pontok, majd a házigazda megtorpanást kihasználva meccslabdáig jutott a HVSE. Mégis drámai lett a végjáték, miután a hazaiak 14-14-re felzárkóztak - de az utolsó szó a vasiaké lett (14-16).