2017.05.04. 18:41

Abszolút győztes a Kálovics-Zsódér pár az ausztriai futóversenyen

BAD BLUMAU - Az ausztriai futóversenyen Kálovics Anikó és Zsódér Zsolt (mindkettő Vasi Triatlon SE) abszolút győzelmet szerzett.

Az ausztriai Bad Blumauban, ideális futóidőben, közel 1000 résztvevővel megrendezett utcai futóversenyen 70 Vas megyei futó is rajthoz állt. A felnőttek a Hundertwasser stílusban épült híres fürdőn is keresztülfutottak. Mind a gyerek, mind a felnőtt futamokban jól szerepeltek a vasiak, tucatnál is több dobogós helyet szereztek.

A 10,5 km-es táv női versenyében a dobogó mindhárom fokára vasi versenyző állhatott fel, ugyanitt a férfiak versenyében két vasi futó küzdötte fel magát a dobogóra. Az abszolút versenyben a Vasi Triatlon SE házaspárja, Kálovics Anikó és Zsódér Zsolt végzett az élen.

A legjobb vasi eredmények:

Gyerekfutamok:

500 m, 6-7 év, fiú: 3. Pék Zalán (SzoESE). 1200 m, 8-9 év,

fiú: 1. Papp Áron (SzoESE). 10-11 év, fiú: 1. Szakasics Péter (Körmend).

Lány: 1. Tóth-Juhász Eszter, 3. Katavics Lili (mindkettő SzoESE).

12-13 év, fiú: 1. Biácsi Milán (SzoESE). Lány: 3. Horváth Virág (SzoESE). 5275 m,

14-15 év lány: 2. Kovács Beatrix (Bolyai). 16-17 év, lány: 2. Kiss Virág (SzoESE).

Fiú: 3. Molnár Péter (Haladás). Felnőtt. 10,5 km.

Abszolút, női: 1. Kálovics Anikó (Vasi Triatlon SE), 2. Varga Enikő (Intersport), 3. Wutschi Mira (Szombathelyi Futóklub).

Férfi: 1. Zsódér Zsolt (Vasi Triatlon), 2. Fábrics Gábor (Intersport). 21,1 km.

Férfi 60-69 év: 2. Borbély Sándor (Szentgott-hárd).