2010.03.11. 03:29

Alapszakasz-második a Vasi Sport Akadémia

A 14. fordulóval befejeződött az NB II-es női röplabda-bajnokság alapszakasza. A hétvégén már kezdődik is a rájátszás.

VSA: Koronczai, Tarlaczné, Kiss, SIMON, Horváth, Mészáros. Csere: Sipos (liberó), Fülöp, Iszakné, Kleczl, Németh, Mikos. Edző: Mucsi Péter.

SZoESE: Kiss, Szanyi, KENESEI, Kele, SZÁR-NYAS, Werkman. Csere: Molnár (liberó), Magvas, Tóth. Edző: Magyarósi Andrea.

Az első két játszma nagy küzdelmet hozott, a végjátékokban azonban mindkétszer a kevesebbet hibázó, jobban összpontosító VSA nyert. A harmadik szettet már magabiztosabb játékkal fordította a maga javára az akadémia, amely csupán rosszabb játszmaarányával szorult a második helyre a tabellán.

Haladás VSE-Győri DRC 0:3 (12, 14, 21). - Szombathely, NB II-es női röplabda-mérkőzés, vezette: Kiss, Őri.

Haladás: Sákovics, Tuboly, Solt, Varga A., Skriba, Virág. Csere: Szabó (liberó), Marics, Bencsics, Varga R., Baracska, Piros. Edző: Bo-dzer Attila.

Szervezett játékkal, javuló teljesítménnyel a harmadik játékrészben közel állt a hazai csapat a játszmanyeréshez.

Haladás VSE-ARC Röplabda SE 0:3 (18, 7, 5). - Szombathely, NB II-es női mérkőzés, vezette: Aranyosi, Vasák.

Haladás: Sákovics, Marics, Solt, Varga A., Skriba, Virág. Csere: Szabó (liberó), Piros, Tuboly, Bencsics, Varga R., Baracska. Edző: dr. Koltai Miklós.

Az első játszmában cseppet sem tisztelte listavezető ellenfelét a lelkes hazai csapat. Kezébe ragadta a kezdeményezést, és közel állt ahhoz, hogy komoly meglepetést okozzon. A játék további részében a papírforma érvényesült.

A hétvégén megkezdődik a hét fordulóból álló rájátszás. A nyitó játéknapon, szombaton 16 órától a Vasi Sport Akadémia a Haladást fogadja a Szent-Györgyi iskolában. A SZoESE a Győri Dózsa vendége lesz.