2016.03.25. 14:03

Amatőrök az országos diákolimpiai döntőért

Megyei körkép - Befejeződtek az V-VI. korcsoportosok labdajáték diák-olimpiai megyei döntői.

Kosárlabdában a fiúknál a Gépipari nyert és jutott az április 1-3. között Kecskeméten rendezendő országos döntőbe, a második a sárvári Tinódi, a harmadik a szentgotthárdi III. Béla lett. A lányoknál a Bolyai az első helyezett és a továbbjutó, a második hely a Kereskedelmié.

Röplabdában a fiúknál kőszegi Jurisich, celldömölki Berzsenyi, Bolyai, a lányoknál Horváth Boldizsár, Kereskedelmi és sárvári Tinódi az első három sorrendje. Az április 15-17-ei 20-20 csapatos országos döntőben a Jurisich és a Horváth Boldizsár szakközép gárdája vehet részt.

Kézilabdában csak három lánycsapat indult, a körmérkőzés után a sárvári Barabás végzett az első, a körmendi Rázsó a második, az Oladi SZKI a harmadik helyen. A Barabás együttese az április 22-24-én rendezendő pécsi országos döntőbe került.