2014.12.11. 19:15

Arany, ezüst a szőnyegről

Esztergom - A diák I. országos bajnokságról sem tértek haza üres kézzel a Haladás VSE birkózói.

A diák I., a 12 13 évesek korosztályának szabadfogású országos bajnokságán 13 súlycsoportban 151-en léptek szőnyegre. A Haladás VSE versenyzői közül hárman jutottak el az éremcsatákig. A 32 kg-os Hujber Dánielnek végül nem sikerült felállnia a dobogóra, kikapott a bronzmérkőzésen három győzelemmel, két verséggel az ötödik helyet szerezte meg. A 46 kilósok súlycsoportjának 13 fős mezőnyében Takács Ferenc négy győzelemmel jutott el a döntőig. Ott viszont alulmaradt, így ezüstérmet akasztottak a nyakába. Az 50 kilogrammosoknál itt 12-en indultak Nemes Bálint egyszer sem botlott. Mind a négy mérkőzését megnyerve országos bajnoki címet szerzett. A birkózók számára ezzel véget ért az idei versenyévad.

Edzőjük, Veréb István társaságában az érmesek. Jobbról a bajnok Nemes Bálint, balról az ezüstérmes Takács Ferenc Fotó: Haladás VSE