2009.02.16. 03:28

Aranyérmes padlóhokisok

<b>Boise </b> - Aranyérmes lett a kőszegi sportolókra épülő magyar padlóhoki-válogatott az Amerikai Egyesült Államokban zajló Speciális Olimpia Téli Világjátékokon.

Az I. dívizió döntőjében a nagy rivális Oroszország válogatottja várt a mieinkre. Hajtós, nagy meccset láthattak az érdeklődők. A 9x3 perces rendes játékidő nem hozott döntést, lefújáskor 1:1-et mutatott az eredményjelző - az oroszok egyébként 58 másodperccel a vége előtt egyenlítettek ki. Következett a hosszabbítás, végül a mérkőzést, így az aranyérem sorsát a kőszegi Czimber Zsolt aranygólja döntötte el.

Az olimpiai győztes padlóhoki-válogatottban a kőszegi Dr. Nagy László Gyógypedagógiai Intézet öt speciális sportolója kapott helyet: Gerencsér Gábor, Folyi Gergő, Horváth Miklós, Czimber Zsolt, Rudolf László. A csapatot edzőként Németh István segítette.