2011.11.25. 03:29

Asztalitenisz: a CVSE a megyei rangadón a SZAK-ot múlta felül

A férfi asztalitenisz extraliga megyei rangadóján a Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka csapata hazai pályán magabiztosan nyert a Szombathelyi AK ellen.

Vastag Nándor

Páros: Fazekas, Kriston-Fixl, ifj. Szarka T. 3:0 (6, 8, 6). A celldömölki duó simán nyerte a mérkőzést (1-0). Egyéni, 1. forduló: Kriston-Fixl 3:1 (-7, 10, 11, 4). Kriston gyengén játszott, a derekasan küzdő Fixl alapo-san megszorongatta. (2-0). Szita-Németh 3:0 (9, 7, 7). Szita magabiztos győzelmet aratott (3-0). Fazekas-ifj. Szarka T. 3:1 (4, -8, 2, 12). Fazekas nem teljesített jól, így szorosan alakult a meccs (4-0). 2. forduló: Kriston-Németh 3:0 (7, 7, 5). Kriston könnyedén hozta a második mérkőzését is (5-0). Fazekas-Fixl 3:1 (8, 7, -6, 6). Fixl jól és harapósan játszott az indiszponált teljesítményt nyújtó Fazekas ellen (6-0). Szita-ifj. Szarka T. 3:0 (6, 4, 5). Szita ezúttal is könnyedén gyűjtötte be a sikert (7-0). 3. forduló: Fazekas-Németh 3:0 (6, 3, 10). Csak az utolsó szett volt szoros (8-0). Kriston-ifj. Szarka T. 3:0 (7, 8, 11). Dicséretesen küzdött ifj. Szarka, de Kriston győzelme összességében nem forgott veszélyben (9-0). Szita-Fixl 3:1 (2, -9, 8, 9). Fixl jól tartotta magát Szita ellen is, de végül érvényesült a nagyobb játékerő (10-0).

Az erőviszonyoknak megfelelően alakult a megyei rangadó, papírforma és magabiztos győzelmet aratott a celldömölki csapat. A hazaiaknál csak Szita dicsérhető a játékáért, míg a szombathelyieknél Fixl végig kiválóan küzdött, és több szettet is nyert egyéniben. - Győztek: Kriston 3, Szita 3, Fazekas 3, Fazekas-Kriston páros.