2011.09.29. 02:29

Asztalitenisz: CVSE-bravúr a Szuperligában

Nem kis meglepetésre pontot rabolt az esélytelen celli gárda az asztalitenisz Szuperligában a csoport favoritjától.

Gergácz Zoltán

Párosok: Vrablik, Bardon-Fazekas, Kriston 2-3 (-8, -6, 7, 4, -6). A csehek 0-2-ről könnyen és hamar egyenlítettek, ám a döntő szett egyértelműen a vendégeké volt (0-1). Egyéni, 1. kör: Bardon- Kriston 3-0 (7, 6, 5). Kriston nem volt partiban a hazaiak 2. játékosával (1-1). Vrablik- Szita 3-0 (6, 3, 8). Könnyen érvényesült a nagyobb rutin (2-1). Sojka-Fazekas 0-3 (-8, -8, -9). Magabiztosan nyert Fazekas (2-2). 2. kör: Vrablik-Kriston 3-2 (-5, -5, 9, 3, 8). A meccs fordulópontja lehetett volna. Kriston a 3. szettben előbb 8-2-re, majd 9-5-re vezetett, innen veszített (3-2). Bardon-Fazekas 3-1 (4, 7, -6, 8). Fazekas nem találta Bardon játékának llenszerét (4-2). Sojka-Szita 1-3 (-13, 5, -13, -11). A fiatal celli játékos nem várt bravúros győzelmet aratott, ezzel visszahozta a vendégeket a meccsbe (4-3). 3. kör: Vrablik-Fazekas 2-3 (11, -10, -7, 5, -10). Fazekas óriási csatában a döntő szettben 10-7-ről fordított (4-4). Sojka-Kriston 1-3 (-12, 7, -4, -9). Kriston biztosan hozta a kötelezőt (4-5). Bardon-Szita 3-0 (6, 4, 3). Nem volt egy súlycsoportban a két versenyző (5-5).

A csoport favoritjához esélytelenül látogató celliek nagy bravúrt vittek véghez a pontszerzéssel, melyben a fiatal Szita Márton döntő érdemeket szerzett. - Győzött: Bardon 3, Vrablik 2, illetve Fazekas 2, Kriston, Szita, és a Fazekas-Kriston páros.