2010.02.12. 03:28

Barta Márton úszóaranya

Az úszó diákolimpia országos döntőjének II. korcsoportjában aranyérmet szerzett a Paragvári tanulója, Barta Márton.

MTI/AP

Az I. és II. korcsoportos úszó diákolimpia selejtezői után az országos döntőben közel 200-an álltak rajthoz. A népes mezőnyben a megyét egyéniben nyolc versenyző, váltóban két csapat képviselte.

A vasiak közül a legjobban a Paragvári tanulója, a Vízmű SC úszója, Barta Márton teljesített (vezetőedző Karvalics Péter, testnevelő Majorné Kiss Beatrix), aki a II. korcsoportban 50 méter háton 34,95 másodperccel első helyen ért célba. A tehetséges versenyző aranyérme mellett egy helyezést is elkönyvelhetett, 50 gyorson 31,46-dal ötödik lett.

Jó eredményeket ért el ugyanebben a korcsoportban a bolyais Vaskó Dorottya is: 50 méter mellúszásban 42,46 másodperces idővel hatodik, 50 háton 38,04-dal nyolcadik helyen végzett.

Lány: 6. Vaskó Dorottya 0:42,46
4x50 m gyorsváltó, fiú: 9. Gothard (Cseke Ádám, Ekler Bendegúz, Polcsik Máté, Rádli Rajmund) 2:27,29
Lány: 9. Bolyai (Király Boróka, Pető Julianna, Hegyi Júlia, Vaskó Dorottya) 2:30,29