2016.04.20. 13:30

Bejutottak a döntőbe

Nagy csatában jutott be az egyetemi férfi kosárlabda-bajnokság négyes döntőjébe a SZoESE férfi csapata.

Nyíregyházi Főiskola SE-Szombathelyi Egyetemi SE 83-74 (22-16, 15-13, 25-26, 21-19)

Nyíregyháza, egyetemi férfi kosárlabda-mérkőzés, negyeddöntő, első találkozó.

SZoESE: Simon B. 6/3, NOVÁK 12, Földesi 11/6, Mészáros 6, SZABÓ B. 18 Csere: Horváth A. 3/3, Zsebe -, Bazsó 8, GÁBOR 10. Edző: Kéri Péter, Laki Ádám.

A mérkőzést nehezen kezdte a SZoESE, érződött a hosszú utazás fáradtsága, sok hiba csúszott a játékba - az első félidőben nyolcpontos hátrányt szedett össze. Aztán a harmadik negyed elején egy 10-0-s rohammal fordítottak a vasiak, el is léptek négy-öt ponttal. Végül a hazaiak nagy csatában csak megnyerték a meccset, kilenc pontos hátrányba került a SZoESE.

Szombathelyi Egyetemi SE-Nyíregyházi Főiskola SE 77-66 (19-13, 19-19, 22-17, 17-17)

Szombathely, egyetemi férfi kosárlabda-mérkőzés, negyeddöntő, visszavágó.

Szombathely: SIMON 7/3, NOVÁK 6, Földesi 6, Mészáros 14/6, SZABÓ B. 12/3. Csere: HORVÁTH A. 11/9, Karagity 9/3, PERÁK D. 4, Bazsó -, GÁBOR 8.

Agresszív védekezéssel kezdett a SZoESE, kevés pontot engedélyezett ellenfelének. aztán rendezte sorait a vendég, kiegyenlített lett a mérkőzés. Fordulás után ismét hatékonyan játszott a Szombathely, sikerült összesítésben is átvenni a vezetést. Az előnyét nagy csatában őrizte meg a SZoESE, így - zsinórban negyedszer - bejutott az egyetemi bajnokság négyes döntőjébe.

A finálét május 8-10-én rendezik. A SZoESE mellett a Debreceni Egyetem, a Testnevelési Egyetem és az Egri Eszterházy Károly Főiskola csapat alkotja a mezőnyt. A helyszín azonban még kérdéses: Debrecen és Szombathely pályázott a házigazda szerepkörére.