2019.10.16. 21:56

BL: nem történt meglepetés, kikapott a Falco

A francia Dijon vendégeként elszenvedett papírforma vereséggel kezdte a Bajnokok Ligája csoportkörét a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely kosárcsapata.

JDA Dijon Basket – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 87-68 (22-17, 20-17, 21-14, 24-20).

Dijon, Bajnokok Ligája, nemzetközi kosárlabda-mérkőzés

Dijon: Holston 6/3, Sulaimon 23/9, Ulmer 4, Loum 12/6, Chassang 8. Csere: Julien 2, Leloup 7/3, Solomon 17, Young 8, Radnic -. Edző: Laurent Legname.

Falco: Hooker 10/3, Benke 1, Filipovity 22/15, Washington -, Reddic 22. Csere: Váradi 2, Perl 6, Bíró -, Lake 5, Krivacevic -. Edző: Gasper Okorn.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 11-3. 7. perc: 16-12. 14. perc: 23-18. 18. perc: 35-27. 20. perc: 42-34. 24. perc: 53-40. 28. perc: 59-45. 30. perc: 63-48. 32. perc: 68-48. 34. perc: 77-53. 38. perc: 81-66.

A mérkőzés, és a Falco első, történelmi BL-pontját Reddic szerezte. A folytatásban azonban a Dijon percei következtek. Gyorsan, pontosan, kőkeményen játszott a házigazda. A 4. percben, 11-3-as állásnál kért időt Gasper Okorn. Rendezte is a sorait, elsősorban a védekezését a Falco, és a palánk alatt ügyeskedő Reddic vezérletével elkezdte faragni a hátrányát (7. perc: 16-12). Filipovity is elkapta a fonalat, vágott két triplát. A második etap már teljesen nyílt állásnál kezdődött.

A Dijon megpróbálta ismét átvenni az irányítást. A hazaiak védekeztek keményebben, mégis a vendégek gyűjtötték a személyi hibákat. Nem tudtak meglépni a hazaiak, de állandósult az öt-hat pont körüli előnyük (14. perc: 23-18). A szombathelyiek körülményesen támadtak, még az üres helyzetből elengedett dobások sem igen értek célba. Míg a házigazda több gyors leindítást is sikeresen zárt. Közelített a 10 ponthoz a franciák fórja, amikor Gasper Okorn ismét maga köré gyűjtötte a tanítványait (27-18). Visszatérve az időkérésről Filipovity jegyzett triplát – majd még egyet. Ha nehezen is, de tartotta a lépést a Falco (18. perc: 35-27). Hazai időkérés szakította meg a játékot, a Falco felzárkózását. Ám a szombathelyiek higgadt játékkal hozták le a félidő hajráját, és meccsben maradtak (20. perc: 42-34).

Filipovity Márkó ponterősen kosárlabdázott

Fordulás után is folytatódott a rohanós, fizikális játék. Az esélyesebb Dijon mindent elkövetett, hogy végre leszakítsa ellenfelét. A Falcónál mindössze Reddic és Filipovity tudott érdemben hozzátenni a támadásokhoz – ami azért kevésnek bizonyult. Kezdett nőni a hazai fór (24. perc: 53-40). Nem tudott mit kezdeni ellenfele kőkemény védekezésével a szombathelyi alakulat. Perl szállt be jó játékkal a padról, próbált lendületet adni csapatának (28. perc: 59-45). A Falco nagyot küzdött, nem adta fel, de a záró játékrésznek már 15 pontos pontos előnye birtokában futhatott neki a szinte minden támadását ponttal záró Dijon (30. perc: 63-48).

A negyedik negyed elején aztán villámgyorsan 20 pontra növelte az előnyét a házigazda (32. perc: 68-48) – és bár a szombathelyi kispad rögtön időt kért, innen már nem volt visszaút a Falco számára. Csak a különbség mértéke maradt kérdéses (34. perc: 77-53). A fáradó, egyre többet hibázó szombathelyi alakulat még vezetett egy kétségbeesett rohamot, megpróbálta elkerülni a nagy vereséget. Az erőfeszítések pedig némi sikerre azért vezettek: végül benézett 20 pont alá a Falco.

A szombathelyi alakulat nem tudott meglepetést okozni, de közel három negyeden keresztül alaposan megnehezítette esélyesebb ellenfele dolgát – ami biztató a jövőre nézve.