2009.05.26. 02:28

Bronzérmes a büki asztalitenisz csapat az extraligában

Bük - Az asztalitenisz extraliga zárófordulójában a bükieknek sikerült itthon tartaniuk egy pontot, így az elmúlt évhez hasonlóan ezúttal is bronzérmesek lettek.

Gergácz Zoltán

Büki TK Gyógyfürdő- PTE-PEAC 5:5. - Bük, asztalitenisz extraliga-mérkőzés, vezette: Domonkos, Rosta.

Páros: Bari, Kriston-Varga, Laczkó 3:2 (-7, 6, -10, 6, 7). Fordulatos mérkőzésen vesztett állásból fordított a büki duó (1:0). Egyéni, 1. kör: Németh-Laczkó 2:3 (9, 8, -6, -4, -12). Németh több szettben is vezetett, de nem sikerült kellően koncentrálnia (1:1). Bari-Varga 2:3 (-6, 7, 9, -8, -5). A pécsiek legjobbja ellen Barinak a döntő szettben nem volt esélye (1:2). Kriston-Csölle 3:1 (-8, 8, 12, 6). Kriston egyértelműen jobb volt (2:2). 2. kör: Németh- Varga 1:3 (-3, -5, 8, -5). Némethnek nem volt esélye a győzelemre (2:3). Kriston- Laczkó 3:2 (-9, 5, -9, 6, 7). Kiizzadt győzelem (3:3). Bari- Csölle 2:3 (-6, 10, -9, 9, -6). Kiélezett csata vendégsikerrel (3:4). 3. kör: Kriston- Varga 1:3 (-7, 6, -11, -9). A két éljátékos színvonalas csatáját idegekkel a pécsi fiú bírta jobban (3:5). Németh- Csölle 3:1 (-9, 10, 9, 8). Németh bravúros győzelmet aratott (4:5). Bari-Laczkó 3:1 (8, -8, 7, 9). Jobb volt a büki játékos (5:5).A kedvezőtlen és szomorú történések is közrejátszottak abban, hogy nehezen született meg a bükiek bronzérméhez szükséges egy pont. (Hétközben elhunyt Németh Dávid édesapja, Kriston Dániel pedig érettségizett). De a kétpontos hátrányban összekapták magukat, és jól finiselve - megismételve tavalyi eredményüket - ezúttal is bronzérmesek lettek. - Győzött: Kriston 2, Bari, Németh, a Bari-Kriston páros, illetve Varga 3, Csölle, Laczkó.