2009.04.21. 02:26

Büki és Celldömölki győzelem az NB II-es női kézilabda-bajnokságban

Körkép - A hétvégi fordulóban magabiztosan nyert idegenben a Bük a Sárvár, a Celldömölk pedig hazai pályán a Körmend ellen az NB II-es női kézilabda-bajnokság vasi összecsapásán.

Gergácz Zoltán

Sárvári Kinizsi-Dr. Lupo Büki TK 18:25 (7:12). - Sárvár, 150 néző, vezette: Antal, Antalné.

Sárvár: Takács - Kertész 4, Soós 1, Zsohár 4/3, Pupp 2/1, Golovko 4/2, Varga D. Csere: Bátorfiné (kapus), Varga E., Fehér, Pártli, Molnár 1, Bősze 2, Regős. Edző: Vilics Tamás.

Bük: HARASZTOVICS - BINDER 3, SZONDY 1, PETRIK 1, PUPP R. 3, VARGA 11/2, HEGYI 4. Csere: Palkovics (kapus), Elekes, Szalai 1, Farkas 1, Pupp K. Edző: Mátés István.

A bükiek kaptak előbb lábra, a hazai átlövők bátortalanul és pontatlanul játszottak (20. perc: 4:10). A második félidőben védekezést váltott a hazai csapat, és felcsillant a remény a felzárkózásra. Ám a bükiek kapusa, Harasztovics Gabriella lehúzta a rolót. A büki együttes küzdeni tudásból jelesre vizsgázott, s megérdemelte nyert. - Ifi: 29:24.

Vilics Tamás: - Jövőre a délkeleti csoportba kellene benevezni, hogy még véletlenül se találkozhassunk vasi csapatokkal.

Mátés István: - Minden játékosomat dicséret illeti ezért a teljesítményért.

Celldömölki VSE-Mávépcell-Körmendi DMTE 38:32 (17:10). - Celldömölk, 100 néző,vezette: Horváth, Jancsó.

Celldömölk: Mendel - Kazári 5, SZOMORKOVITS L. 8, SZOMORKOVITS A. 10, GEIGER CS. 2, Matetits 4, SZILVÁGYI 9. Csere: Foglszinger, Farkas, Fűzfa, Balogh (kapus), Dobány, Geiger Sz. Edző: Salamonné Csótár Adrienn.

Körmend: Seiler - Balogh 8, Tóth 9, Németh, Szőke 1, Kiskós 4, Vincze. Csere: Dévai A., Dévai K., Sály 2, Szoták 8. Játékos-edző: Kiskós Kitti.

Jó védekezésüknek és eredményes támadás befejezésüknek köszönhetően a celliek gyorsan elhúztak. Fordulás után egyre nőtt a hazaiak előnye (56. perc: 37:27), és magabiztosan nyertek. - Ifi: 26:35. Ld.: Németh, Horváth 6-6, illetve Szoták 11, Horváth 6.

Salamonné Csótár Adrienn: - Első félidei jó védekezésünknewk köszönhetjük a magabiztos győzelmet.

Kiskós Kitti: - Korán eldőlt a két pont sorsa, a végén sikerült kozmetikáznunk az eredményen.