2006.09.21. 02:28

Csak két pont a női nyitányon

Körkép (gz) - Nem termett babér NB II-es női kézilabdacsapataink számára a bajnoki nyitányon. Csak a Bük gárdája tudott nyerni, méghozzá a megyei összecsapáson.

Mórocz Zsolt

Körmendi DMTE-Büki TK 27:30 (15:14). - Körmend, 70 néző, vezette: Badics, Miksó.

Körmend: Szépné - Esztergályos 3, Tóth 10/3, Horváth 4, Németh 3, Kiskós 1, Balogh 3. Csere: Varga 3, Szőke. Edző: Belényes Jánosné.

Bük: Novák - Hegyi 1, Varga 12/10, Petrik 3, Bárkovics 3, BINDER 8, Vlasich 3. Csere: Pukler. Játékos-edző: Bárkovics Renáta.

Az első játékrészben fej fej melletti küzdelmet hozott a megyei összecsapás. A 25. percben megléptek a vendégek három góllal (11:14), ám a körmendiek zsinórban négyszer is betaláltak, így sikerült fordítaniuk. Szünet után hol egyik, hol a másik oldalon volt az előny, majd a 43. percben ismét egál lett (20:20). Ezt követően a bükiek elhúztak három góllal (52. perc: 23:26), a különbséget Tóthék - Balogh sérülése után - már nem tudták csökkenteni. A sportszerű találkozón a büki oldalon feltűnően sok volt a hétméteres, ezek kiharcolásában a Sárvárról igazolt beállós, Vlasich Tünde jeleskedett. - Ifi: 29:17 (16:5). Legjobb dobók: Szabó, Szőke, Galamb, 6-6.

Belényes Jánosné: - Végig partiban voltunk, de a finisben a bükiek jobban összpontosítottak.

Bárkovics Renáta: - Védekezésünk nehezen állt össze, az utolsó tíz perc döntött.

Széchenyi Egyetem-Sárvári Kinizsi 33:21 (16:11). - Győr, 100 néző, vezette: Kovács, Binder.

Sárvár: Urbán - Kertész 4, Pintér 9/5, Imre 2/1, Fitos, Varga, Brecska. Csere: Takács, Biczó 2, Horváth K. 1, Farkas 3, Szalay, Horváth T., Szalai. Edző: Horváth János.

Az alakulóban lévő sárvári gárda idény eleji játékot nyújtott: gyenge védekezés és pontatlan támadások jellemezték teljesítményét, törvényszerű volt a vereség. - Ifi: 18:22.

Győrújbarát-Celldömölki VSE-Mávépcell 24:21 (10:10). - Győrújbarát, 100 néző, vezette: Blaskó, Dobovai.

Celldömölk: Mendel - Szomorkovics A. 4, Szomorkovics L. 8, Geiger Sz. 6, Hende 1, Kovács 1, Foglszinger. Csere: Horváth 1, Fűzfa, Balázs. Edző: Salamonné Csótár Adrienn.

Jól kezdtek a vendégek, négygólos előnyre tettek szert, és az első játékrészben jól is tartották magukat. Szünet után egyre inkább kiütköztek a felkészülési hiányosságok, így egy nyerhető mérkőzésen maradtak alul. - Ifi: 36:15.