2014.09.19. 19:05

Elrajtolt a Horváth Zoltán Emléktorna

Szombathely - Két mérkőzéssel elrajtolt pénteken az 5. Horváth Zoltán nemzetközi kosárlabda emléktorna. A Szolnok legyőzte a Komárnót, a Falco pedig a Paksot.

A vasárnapi tartó tornán a házigazda Falco-Trend Optika KC Szombathely, a bajnoki címvédő Szolnoki Olaj KK, a tavalyi ezüstérmes Atomerőmű SE Paks, valamin a szlovák élvonalbeli MBK Rieker Komarno vesz részt. Mindenki játszik mindenkivel, mindhárom nap két meccset rendeznek.

Szolnoki Olaj KK -MBK Rieker Komárno 88- 87 (24- 23, 22 -19, 22 -13, 20 3-2). Szombathely, 50 néző, felkészülési kosárlabda-mérkőzés, vezette: Tóth K., dr. Magyari T., Németh A.

Szolnok: Wittmann 7, Trotter 8/3, Milosevics 8, Sinovec 11/3, Keller 12. Csere: Vojvoda 22/6, Jones 11, Sztajkovszki 3/3, Brkics 6, Zsíros. Edző: Dragan Alekszics.

Komárno, legjobb dobók: Jankovics 22/15, Halada 21/12.

Kipontozódott: Trotter (40.), ill. Kratochvíl (25.).

Végig kiélezett, nagy csatát vívott a magyar és a szlovák bajnokság élcsapata. A küzdelem az utolsó pillanatban dőlt el a Szolnok javára.

Falco-Trend Optika KC Szombathely -Atomerőmű SE Paks 93-82 (20-13, 21-28, 27-20, 25-21). Szombathely, 400 néző, vezette: Török Z., Esztergályos R., Sabáli L.

Falco: Martinics 30/15, Doyne 18/6, Will 2, Dukics 7/3, Hall 5/3. Csere: Perl 16, Bognár 2, Váradi B. 8/6, Majsztorovics 6/3. Edző: Kálmán László.

ASE: Kovács Á. 2, Medve 2, Baki 2, Szabó Zs. 17/9, Jones 21. Csere: Roberson 20/9, Markovics 4, Dugat 5/3, Tóth Á. 5, Eilingsfeld 7/3. Edző: Dzunics Braniszlav.

Kipontozódott: Dugat (35.).

Remek tempóban estek egymásnak a felek. A Falco elsősorban Doyne ponterős játékának köszönhetően került előnybe (7. perc: 13-8). A házigazda jól, ellenfelénél jobban kosárlabdázott. A második negyedet viszont a vendégek kezdték jobban (11. perc: 20-18). Belelendültek a felek, keményedett a csata, a Paks pedig átvette a vezetést (16. perc: 30-31). Akadozott a Falco támadójátéka. Egált mutatott az eredményjelző a szünetben (20. perc: 41-41). Fordulás után a Falco próbált nagyobb sebességre váltani, de az ASE tartotta a lépést (25. perc: 53-50). Aztán a remek napot kifogó Martinics vezérelte Falco mégis csak előnyből kezdhette az utolsó etapot (30. perc: 68-61). A hajrának a hazaiak futhattan neki jobb helyzetből (34. perc: 79-67), de a Paks igyekezett az utolsó pillanatig izgalmassá tenni a meccset (38. perc: 86-79) kevés sikerrel.. A mérkőzés nagy részét irányítása alatt tartó Falco végül megérdemelten és biztosan nyert.

További program, szombat: SZOESE -Wienna 87 (női felkészülési meccs, 13.00), Komárno- Falco (16.15), Paks- Szolnok (18.30). Vasárnap: Paks -Komárno (16.00), Falco- Szolnok (18.45), eredményhirdetés (19.45).