kosárlabda

2018.05.27. 21:18

Diadalmas SZoESE

Küzdelmes, értékes győzelemmel folytatta az alsóházi rájátszást a SZoESE amatőr NB I-es női kosárcsapata.

Jakubovics Dóra sokat tett a győzelemért Fotó: SZoESE

Kiss Lenke KS-Szombathelyi Egyetemi SE 67-71 (18-22, 20-14, 17-19, 12-16). – Budapest, 50 néző, amatőr NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 19-26. helyért, vezette: Kruk, Lázár Zs.

SZoESE: Pankaczi -, JAKUBOVICS 14, SIMON C. 16/9, SZABÓ-HAKLITS 25/12, MOLNÁR 10, USZKAI 6. Csere: FEKETE -, MEZŐSI -. Edző: Szabó László.

Két perc után már 6-0-ra vezettek a hazaiak. Az időkérés használt, fordított a SZoESE. Majd felváltva estek a pontok, nagyot küzdöttek a felek, jobbára a vasiak vezettek. A második negyed közepén rákapcsoltak a szombathelyi lányok, futottak egy 7-0-s rohamot. Ám a játékvezetők két vitatható fújást követően kiállították az addig remeklő Simont. Ez megzavarta a vendégeket, Kiss Lenke visszavette a vezetést (20. perc: 38-36).

A félidőben rendezte sorait a SZoESE. Jó védekezéssel tért vissza a pályára, a támadójáték is gördülékenyebbé vált – csak a büntetőzés okozott problémát. Egálról kezdődött a negyedik etap (30. perc: 55-55). Mindkét csapaton érződött az erős tempó okozta fáradtság. A 34. percben még 61-60-ra a hazaiak vezettek, de innen egy 11-0-t repesztett a SZoESE – és ezzel nyert.

Szabó László: – Egy hét alatt ez volt a harmadik idegenbeli meccsünk – most kosaraztunk a legjobban. A lányok megértették, hogy számunkra ez az év mérkőzése, és elbírták Simon hiányát is. Ezekért a meccsekért érdemes edzőnek lenni! tg