Egy hét, két érem – Vasiak az úszás diákolimpia döntőjében

Egy Vas megyei érem született az úszás diákolimpia országos döntőjében.

Bozsodi Máté az úszás ezüsttel és sportiskolás edzőjével, Tejes Péterrel

Fotó: Szombathelyi Sportiskola

Győrben kétnapos verseny keretében bonyolították le az úszás diákolimpia országos döntőjét, ahol minden számban a megyei döntők első és a budapesti verseny 1–3. helyezettjei állhattak rajtkőre. Az I. és II. korcsoportban nyílt verseny volt, tehát igazolt úszók is indulhattak, de az idősebbek számára csak B kategóriában írták ki a diákolimpiát – a versenyengedéllyel nem rendelkezőknek (a 2015/2016-os és a 2016/2017-es tanévhez hasonlóan).

Egyetlen Vas megyei érem született a Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola tanulója, Bozsodi Máté jóvoltából, aki az I. korcsoportosok 50 méteres hátúszó számában lett második 40,22 másodperces egyéni csúccsal. Máté testnevelője Gubián Tamás, edzője pedig a Szombathelyi Sportiskola úszószakosztályában Tejes Péter. Bozsodi Máténak egy hét különbséggel két országos diákolimpiai érmet is akasztottak a nyakába, ugyanis a győri úszódöntőt megelőzően tagja volt a játékos sportverseny mezőtúri fináléjában aranyérmes Zrínyi csapatának is.

Az országos döntő mezőnyének első felében végzett vasi versenyzők eredményei. I. korcsoport, fiú. 50 m hát: 2. Bozsodi Máté (Zrínyi) 40,22. III. kcs., fiú. 100 m mell: 5. Mell-Varga Máté (Celldömölk) 1:31,68. 4x50 m gyors: 5. Gothard (Goldschmidt Dominik, Horváth Richárd, Kovács Kevin, Makarenkó Balázs) 2:11,97. IV. kcs., fiú. 4x50 m gyors: 5. Gothard (Mercs Árpád, Kovács Ákos, Sárközi Balázs, Galambos Bence) 1:58,57. Lány. 100 m mell: 8. Fekete Kata (Dr. Tolnay, Gyöngyösfalu) 1:31,22. 4x50 m gyors: 10. Szentgotthárd (Páli Borka, Szabó Zsófia, Németh Mirtill, Viserálek Dorka) 2:24,23. V–VI. kcs., fiú. 100 m gyors: 4. Ekler Zsombor (NLG) 57,97. Lány, 100 m gyors: 8. Kovács Anna (NLG) 1:06,94. 4. Kovács Anna (NLG) 1:16,24.