2013.01.19. 20:44

Egyetlenegy pont döntött

Az NB I/A-csoportos kosárlabdabajnokság 18. fordulójában megyei rangadót rendeztek az Arena Savariában. A végletekig kiélezett szomszédvári derbin a vendég Körmend egy ponttal győzte le a Falcót.

SZOVA-Trend Optika KC_Szombathely–Lami-Véd Körmend
91:92 (25:26, 36:23, 15:13,15:30).
– Szombathely, 3000néző, NB I/A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur, Györffy, Boros.Szombathely: Kálmán 19/3, Rubin 5/3, Jancsikin 4, Ivosev 5/3,Zagorac 26. Csere: Will 13/9, Simon L. –, Harazin 10, Váradi B.9/3 Edző: Bencze Tamás.Körmend: Krayem 11/9, Ruják10/6, Ferencz 12/6, Austin 22/3,Shaw 14/6. Csere: Farkas 2, Fodor G. 17/6, Sonyák 1, Kutasi 3.Edző. Hencsey Tamás.Kipontozódott: Ivosev a 35., Harazin a 37., illetve Krayem a 19.,Farkas a 33., Ruják a 35., Fodor a 38. percben.

Remek hangulatban kezdődött a mérkőzés, amit Kálmán duplája nyitott. Erős tempót diktáltak a csapatok, felváltva került a gyűrűbe a labda. Ugyan a házigazda kiharcolt magának némi előnyt, de nem tudott meglépni (4. perc: 13:9). Sőt, a harmadik körmendi tripla után már a vendégek előnyét jelezte a tábla (13:15). A remekül játszó Krayem viszont nagyon korán, már a 7. percben begyűjtötte harmadik hibáját, így a padra kényszerült. Belelendült a Falco, kellett Hencsey Tamás időkérése (23:18). Vissza is vette a vezetést a Körmend.

Remekül megszervezte a játékát a Rába-parti alakulat. De a szombathelyi cserék – Will, Harazin, Váradi – meglepően jó teljesítménnyel rukkoltak elő, ráadásul Zagorac is nagyot játszott. Így Hencsey mesternek ismét maga köré kellett gyűjtenie tanítványait. De ezúttal hiába. Leblokkolt a Körmend (16. perc: 48:36), tíz pont fölé hízott a hazai fór. Potyogtak a pontok, mindkét csapat rohant, nem sok energiát fordított a védekezésre. A félidő hajrája paprikásra sikeredett, Krayem kipontozódott, ami nagyon nem tetszett a körmendi publikumnak. Mindez nem zavarta a hazaiakat (20. perc. 61:49). Akárcsak az első félidőben, most is Kálmán jegyezte az első kosarat, csak ezúttal egy triplát.

Erős tempót diktáltak a csapatok, felváltva került a gyűrűbe a labda. Becsülettel gyűrték egymást a felek (Fotó: Kiss Teodóra)

Keményen küzdött az Austin által vezérelt Körmend, de nemtudott zárkózni, mert szinte minden hazai támadás eredményesen zárult, ráadásul a sárga-feketék jobban is lepattanóztak. Élvezte a játékot a Szombathely, a piros-feketék viszont szenvedtek – igaz, egy pillanatra nem adták fel (25. perc: 72:57). Becsülettel gyűrték egymást a felek, gyűltek is a hibák mind a két oldalon. A házigazda futhatott neki nyugodtabban az utolsó etapnak (30. perc: 76:62). De a Körmend futott, rohant az eredmény után (33. perc: 78:67), nem hagyta, hogy ellenfele megnyugodjon, a nagyon hasznosan játszó Fodor triplájával a 36. percben tíz ponton belülre lopta magát (82:75), ráadásul Austin is termelte a pontokat becsülettel (37. perc: 82:81). Elfogyott a hazai fór. Tombolt a csarnok, mind a két gárda a győzelemért harcolt – időközben pedig a kipontozódások miatt szépen fogytak a csapatok.Az utolsó percnek egálnál (89:89) futottak neki a csapatok. 19 másodperccel a vége előtt, 91:91-nél támadhatott a Körmend. Jött a hazai fault,Kutasi pedig csak egy büntetőt értékesített. De a másik oldalon Will triplája leperdült a gyűrűről, a lepattanót pedig a vendégek kaparintották meg, nyert a Körmend. Egy szinte már megnyert meccset veszítette el a Falco, azonban a hatalmas szívvel harcoló Körmend rászolgált a győzelemre.

Bencze Tamás: Harminc percig az történt a pályán, amit mi akartunk. Az utolsó negyedben viszont sokat egyénieskedtünk, fegyelmezetlenül játszottunk, sokat hibáztunk. Aminek csak vereség lehetett a vége.

Hencsey Tamás:
A győzelmünk a szív diadala. Mindig akadt olyan játékos, aki a nehéz pillanatokban jó döntést hozott. Azt is elbírtuk, hogy két irányítónkat is kipontoztak. Kellettek a szurkolóink is a diadalhoz. További eredmények: Szeged_Kaposvár 101-76, Debrecen_ZTE 74-79, Pécs_Jászberény 76-84, Nyíregyháza_Sopron 69-63.