kosárlabda

2019.05.12. 20:38

Elgázolta a Körmendet a Falco

Vasi rangadóval folytatódott az NB I-es kosárlabda-bajnokság felsőházi középszakasza: a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely az Egis Körmendet fogadta. A hazaiak pazar teljesítménnyel rukkoltak elő, 24 ponttal verték megyei riválisukat.

A Körmend az idén márt háromszor megverte a Falcót – a szombathelyiek visszavágásra készültek. Valamint arra, hogy a győzelmek számában beérik megyei riválisukat, és izgalmassá teszik az első helyért zajló versenyfutást. A vendégektől Németh Ákos hiányzott sérülés miatt, míg hazai oldalon a lábadozó Reddic bemelegített társaival – és vállalta a játékot.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Egis Körmend 94-70 (24-13, 25-22, 23-17, 22-18).

Szombathely, 3070 néző, NB I-es kosárlabda-mérkőzés, felsőházi középszakasz, vezette: Földházi T., Benczúr T., Frányó P.

Falco: CURRY14/6, VÁRADI 14/6, Perl 13/3, BRUINSMA 18/9, Tóth N. -. Csere: GOVENS10/3, Reddic 12, Balmazovic 13/9, Bíró -. Edző: Gasper Okorn

Körmend: Thames 15/6, Bradford 17/6, Price 13/9, Hammonds 11/9, Delas 6. Csere: Ferencz -, Csorvási 8, Oroszi -. Edző: Matthias Zollner.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 4-0. 8. perc: 20-11. 13. perc: 31-15. 16. perc: 40-27. 20. perc: 49-35. 25. perc: 61-41. 30. perc: 72-52. 33. perc: 80-54. 38. perc: 90-64.

Kipontozódott: Hammonds (36.).

Erős tempóban, kihagyott helyzetekkel kezdtek a csapatok. A szurkolókra nem lehetett panasz, fantasztikus hangulatot teremtettek. A Falco érte el előbb az üzemi hőfokot, 4-0-val nyitott, lett volna lehetősége többször is növelni az előnyét – ehelyett a Körmend két triplával fordított. Óriási csatát vívtak a felek, minden egyes helyzetért alaposan meg kellett küzdeni. Soványan csordogáltak a pontok, váltott vezetést mutatott az eredményjelző. Az etap hajrája azonban a gyorsabbnak tűnő hazaiaké volt, megléptek (8. perc: 20-11). A játékrészt Curry látványos zsákolása zárta, tíz pont fölé növelte előnyét a házigazda. És rohant tovább a Falco. Agresszívan védekeztek a hazaiak, sok labdát, sok könnyű pontot szereztek. A 13. percben kért időt a körmendi kispad (31-15). Rendezte is a sorait, elsősorban a védekezését a vendég – és kezdett araszolni. Price vette hátára a csapatát. Ettől függetlenül állandósult a tíz pont körüli, fölötti hazai fór, de akkor már nehezebben került helyzetbe a Falco. Ám amikor nagyon kellett, érkezett Váradi. Parázs perceket hozott az első félidő hajrája, a Falco pedig visszaverte a körmendi felzárkózási kísérletet. Sőt, az etapot Balmazovic dudaszós triplája zárta (20. perc: 49-35).

A harmadik negyedet is nagy rohamokkal kezdte a Falco. Egyre nehezebben tartotta a lépést a vendég, amely nem tudott mit kezdeni a házigazda parádés védekezésével, leindításaival – sorra adta el a labdákat. Reddic pusztító zsákolása után pedig elérte a 20 pontot a hazai előny, tombolt a szombathelyi publikum (25. perc: 61-41). Körmendi időkérés után Thames kritikus pillanatban hozott össze egy 3+1-es akciót. Nem adta fel a vendég, de remek dobóformával rukkolt elő a Falco, gyorsabbnak, pontosabbnak is tűnt – és nagyon győzni akart. Balmazovic szépen kijátszott triplája leperdült a gyűrűről, így kereken 20 pontos előnyből kezdhette a záró játékrészt a roppant motivált házigazda (30. perc: 72-52). Innentől pedig nagyon úgy tűnt, hogy már csak a különbség mértéke kérdéses (33. perc: 80-54). Akart, küszködött a szűk keretet forgató, kizárólag távoli dobásokra építő vendég, de rengeteg hibával játszott, talán fogyott az erő is. A Falco pedig nem lassított, végig nyomás alatt tartotta, levegőhöz jutni sem engedte ellenfelét (38. perc: 90-64), így a vendég szinte csak büntetőből talált gyűrűbe. Végül a a szombathelyi alakulat 24 pontos verést mért ellenfelére – önbizalom növelő győzelmet aratott. Az eredmény, a különbség ezúttal nem túlzott, most ennyi volt a csapatok között.